Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як на "Дубенському" кладовищі святкували День перемоги

http://www.rv.gov.ua

На Військовому меморіалі кладовища «Дубенське» сотні рівнян вшанувати подвиг переможців нацизму у Другій світовій війні під час мітингу-реквієму «1939-1945. Тих днів у пам'яті не стерти і сьогодні»…

Як розповів міський голова Рівного Володимир Хомко, тільки у місті, в якому до війни проживало трохи більше 300 тисяч мешканців, за три роки окупації було винищено понад 100 тисяч людей: 80 тисяч на меморіалі на вулиці Білій, 17,5 тисяч євреїв (жінок, дітей) в урочищі Сосонки.

На сьогодні в Рівному проживає 85 ветеранів Другої світової війни, кожному з них понад 90 років. На жаль, останнім з визволителів Рівного 92-річним Андрієм Мойсеєнком ми попрощалися три роки тому.

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко закликав присутніх не забувати про події 74-річної давнини, а також про тих людей, які з величезною звитягою і мужністю відвоювали свою рідну землю від загарбників.

«На жаль вже 5 років свято Перемоги затьмарене подіями на Сході, де вже сучасні бійці змушені воювати з агресором в наші дні.  Пишаємося подвигами наших ветеранів! Гордимося мужністю сучасних Героїв! Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. І ця пам’ять робить нас сильнішими», - відзначив Ігор Тимошенко.

Вчора у рамках заходів Дня пам’яті та примирення на рівненському Меморіалі Вічної Слави відбувся флеш-моб «Повертайся живим», урочисте покладання квітів, вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, загиблих Героїв АТО, проведення панахиди та покладання квітів на Алеї Героїв, а також патріотично-мистецька акція «Перша хвилина миру».

Читати також