Як опалюють будинки на півночі Рівненщини, де не підведено газ (ВІДЕО)

72-річний Василь Волошин із Володимирця опалює хату дровами та брикетом. На зиму йому потрібно приблизно 10-15 кубометрів дров та тонна торф'яного брикету. У цьому північному селищі Рівненщини, як і в інших населених пунктах поряд, газ не підведений, тож такі види опалення тут поширені.

Повідомляє Суспільне.

Зі слів Василя Волошина, дрова — основний вид опалення у його будинку: має твердопаливний котел та 2 грубки. Він зазначає, якщо зима не холодна, на опалювальний сезон вистачає 10 кубометрів дров.

"Я на цей рік взяв 10 складометрів, заплатив 10500 гривень. І ще планую взяти тонну брикету. То ще буде чотири з половиною, по-моєму. Ну то таке, повинно вистачити, хто його знає. І так зима зараз трохи відійшла. То я так: грубкою пропалюю на ніч, вранці котла пропалюю. І все, така система".

Зі слів Василя Волошина, аби у хаті було тепло, такий котел треба палити весь час. Тому чоловік економить та часом обходиться лише грубками — аби тепло було спати.

"Котлом будинку сильно не нагрієш. Якщо на дровах, то треба, щоб котел постійно горів, якщо морози сильні".

Чоловік зазначив що запасатися дровами зазвичай починає ще з літа:

"Бажано літом починати заготівлю, щоб дрова просохли до зими, до осені. От були в мене гроші, то я і купив дров відразу. А так то як виходить".

У місцевій філії державного підприємства «Ліси України» розповіли, що дрова можна замовити в будь-який час через портал «ДроваЄ», по телефону чи в найближчому лісництві. Найбільший попит на дрова із серпня по жовтень. Лісничий Полицького лісництва Дмитро Пащук зазначив, що найчастіше замовляють граб:

"В кого стоїть котел, завжди беруть граб, тому що від нього буде велика тепловіддача і вигідніше палити грабом, ніж, наприклад, сосною, яку кинув — і вона відразу згоріла в тому котлі, а тепла не віддала. Тому в нас найбільший попит є на дрова грабові або дубові. Твердих порід. Я собі дрова беру грабові, тому що в мене вдома стоїть котел".


Зі слів очільниці відділу виробництва, збуту і закупівель філії «Рафалівське лісове господарство» Оксани Радчук, ціна на дрова залежить від виду деревини та встановлюється централізовано. Також є можливість замовити дрова з доставкою.

"На сьогодні ціна коливається приблизно від 850 до тисячі гривень за дрова хвойних та м.кв. яколистяних порід, і десь 1100 гривень за дрова твердолистяних порід".

Фахівчиня зазначила, що в середньому у місяць тут продають дрова близько 400 замовникам.

<> <> <>