Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як правильно зберігати лікарські засоби в домашніх умовах

Фото з відкритих джерел

Лікарські препарати повинні мати етикетку, на якій вказують найменування, термін придатності - придатний до... або дату випуску (у цьому випадку вказується час зберігання), фірму-виробника. На ліках, які виготовлені заводом додатково вказують умови для їх зберігання.

При використанні таблеток, які продаються пластинами без коробки, враховуйте, що на краю пластини також вибитий термін придатності. Намагайтеся починати прийом таблеток з іншого боку пластини, щоб не пошкодити і не відірвати напис зі строками зберігання.

Час від часу необхідно перевіряти в аптечці всі лікарські засоби, чи не минув термін придатності. З простроченим терміном та непридатні з якихось причин ліки потрібно викинути. Недотримання правил зберігання і неакуратне поводження з лікарськими препаратами призводить до нещасних випадків.

Навіть звичайний термометр потребує правильного зберігання. Він повинен бути в футлярі, що захищає його від падінь. Його не можна зберігати поблизу нагрівальних приладів, на сонячному підвіконні, так як від перегріву може збитися шкала. Ви завжди повинні знати, що робити, якщо розбився градусник, навчити дитину хоча б тому, що вона повинна відразу повідомити про розбитий градусник дорослим і самій до нього не торкатися і намагатися піти в іншу кімнату, щоб не вдихати випари. Якщо ви помітили, що стовпчик ртуті в термометрі не цілісний, то він вже не придатний і його треба викинути.

Такі ліки як таблетки, порошок, матеріал для перев'язки не переносять перезволоження, тому зберігати їх слід строго в сухому місці (не допускається тримати у ванній кімнаті, на кухні з-за вологості, присутності додаткових запахів, присутності пари і спеки). Відмінним варіантом для зберігання вважається спальня.

Настоянки, сиропи і розчини необхідно зберігати в сухому місці, де присутня невелика кількість світла. Ні в якому разі не рекомендується залишати їх на підвіконні.

Іноді після курсу залишаються краплі і чекають наступного вживання. Всі краплі потрібно зберігати не більше місяця в прохолодному місці. Якщо протягом цього часу ви не використали їх, значить потрібно викинути.

Зберігання лікарських препаратів повинне бути в прохолодному місці, де температура не менше 12 і не більше 16 градусів. Добре підходять для такого варіанту дверці холодильника. Окремо розкласти мазі, настоянки та інше в пластмасову ємність.

Як визначитись з температурним режимом. Наприклад, якщо виробник пише, що дані ліки зберігаються при температурі 17-23 градусів, то вільно можете нести в спальну кімнату. При написі зберігати при температурі не більше 5 градусів, то можете вільно ставити в холодильну камеру (обов'язково в якійсь ємності). До таких ліків відносяться різні мазі, краплі, розчини і біопрепарати.

Дуже важливо пам'ятати про те, що лікарські препарати слід зберігати подалі від дітей (бажано ставити в коробку і в те місце, де самим буде складно дістати). Забороняється приймати прострочені медикаменти, не кажучи вже про дітей. Їх необхідно відразу витягти з аптечки і викинути так, щоб діти не змогли їх дістати (наприклад, таблетки і порошки можна висипати в унітаз).

Читати також