Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як святкували день міста Сарни (ФОТО)

http://piwnich.info

Народні обранці, місцеві депутати, чиновники, бізнесмени, священики та мешканці Полісся святкували 133-ю річницю міста Сарни. Як завжди помпезно та з килимами живих квітів у головному храмі міста зустрічали Митрополита Поліського Анатолія, пише Північ-інфо. Напередодні у місті влаштували грандіозний флеш-моб.

Зранку відбулося святкове богослужіння у Свято-Троїцькому храмі міста Сарни. Ця старовинна церква є пам’яткою архітектури та збудована на була ще в 1725 році, інформує Сарненська єпархія УПЦ.

Митрополита Анатолія зустрічали діти з квітами та віршами. Територія храму прикрасили квітами усіх кольорів веселки та духмяним зіллям.

На центральній площі міста Сарни відбулися урочистості з нагоди відзначення 133-ї річниці Дня заснування міста.

«Нині місто Сарни розвивається, змінюється, стає комфортнішим для проживання, зростає економічний та культурний потенціал»,

– зазначив керівник району Ярослав Яковчук.

З нагоди свята підприємці та мешканці міста отримали грамоти та подарунки. Ввечері відбувся святковий концерт та фаєр-шоу.

Працівники музею влаштували етно-показ моделей.

Впродовж дня працювала виставка-продаж кулінарних виробів та сувенірів. Діти мали змогу кататися на поні, а також відвідати різноманітні атракціони.

Фото: РДА, УПЦ

Читати також

30.09.2022 Нашестя "бедриків": жителі Рівненщини повідомляють про велику кількість комах

Фахівці пояснюють, що це пов'язано зі згуртування сонечок до зимівлі, на яку ці комахи відправляються колоніями, адже разом тепліше. Зазвичай вони згуртовуються на старих деревах, пеньках, лежачому теплому камінні, просто не кожен з нас проводить час на природі, а на світлих стінах будинків бедриків краще видно. Сонечко — це дуже корисна комаха, їх личинки й дорослі особини харчуються м’якотілими комахами (попелицями, щитівками, білокрилками, кліщами) і є корисними винищувачами шкідників рослин.  Бедрики або "божі корівки" не становлять жодної загрози для здоров’я людини, однак, саме зараз, восени, коли вони готуються до зимової сплячки — запасаються поживними речовинами й виводять зайву рідину зі свого організму, можуть ставати агресивними та вкусити людину, на місці укусу може спостерігатись неприємне печіння, у людей з підвищеною сенсибілізацією можуть виникати місцеві алергічні реакції. З понад 5 тисяч видів бедриків у світі, з яких у нас зустрічаються майже 70, кусаються лише декілька різновидів, частіше за все така підступність характерна для представників видів Гармонія азійська чи 28-крапкового сонечка, які є завезеними та інвазивними для наших місцевих божих корівок. Решта видів можуть лише вщипнути в разі атаки чи захисту, хоча досить часто при небезпеці застосовують хитрий трюк — прикидаються мертвими, притиснувши лапки. Сонечко цінується у багатьох народів за свою корисність, вважається символом удачі, добра та добробуту, поява цих комах у багатьох культурах вважалась благословенням.