Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як тримати піст під час війни - ПЦУ

7 березня, розпочався Великий Піст, під час якого православні християни через молитви, покаяння та обмеження в їжі очищують свою душу й тіло та готуються до святкування Воскресіння Христового.

На сторінці Православної Церкви України опублікували поради для посту під час війни.

Враховуючи надзвичайні випробування, які зараз несе кожен українець через загарбницьку навалу, Православна Церква України закликає вірян виявити особливу розсудливість щодо міри тілесного посту. Піст не має нести шкоди здоров'ю. А оскільки під час війни люди не завжди вільні у виборі свого раціону та продуктів, які є під рукою, тому змушені виходити з наявних можливостей.

"Піст – це не тільки тілесні обмеження, найперше він є особливим часом для душі. Це час молитви, покаяння і добрих справ. І хоча в час війни нам складно дотримуватися посту тілесного – зараз кожен із нас може виявити усе найкраще у собі через співчуття й добрі вчинки, на які благословляє нас Господь.

Тож, брати і сестри у Христі, нині закликаємо вас до благодіянь на славу Божу, і молимося про справедливий мир для України. Віримо, що в мирі й радості всією родиною помісної Української Православної Церкви зустрінемо світле свято Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа", - зазначають у ПЦУ.

Читати також

21.05.2022 Путін у глухому куті, він не може зупинити війну і не може її виграти - глава української розвідки

- Путін в абсолютному глухому куті. Він не може зупинити війну і не може її виграти. Він не може перемогти з об’єктивних причин. І щоб зупинити це, він повинен визнати, що Росія зовсім не така сильна і велика держава, яку він хотів зобразити. Водночас, мене дивує російська дурість. З усіх варіантів, які були у путіна перед початком війни, він обрав найжорстокіший і найгірший варіант. Російські фахівці неодноразово попереджали його, що цей варіант останній, і його потрібно дуже ретельно оцінювати. Тепер ми бачимо результат”, – сказав Буданов. Також він підкреслив, що Україна воюватимме, доки з її території не будуть вигнані усі російські війська. “Я не знаю жодних кордонів, крім кордонів 1991 року”, – сказав генерал-майор Кирило Буданов, маючи на увазі рік відновлення незалежності України. “Хто може змусити Україну заморозити конфлікт? Це війна всіх українців, і якщо хтось у світі думає, що може диктувати Україні умови, за яких вона може або не може захищатися, то він серйозно помиляється”, – додав він. Під час інтерв'ю він зазначив, що для прискорення контрнаступу Україні терміново потрібні ракетні комплекси середньої та великої дальності, великокаліберна артилерія та ударна авіація. “Ми ведемо війну на своїй території. Якщо хтось вважає, що у нас повинні бути обмеження щодо використання деяких видів озброєння, я хотів би нагадати, що Росія тут використовує абсолютно всі види озброєння, які є у неї, від крилатих ракет, які запускають з підводних човнів, до стратегічних бомбардувальників. Тут застосовано весь спектр російської зброї, окрім ядерної”, – зауважив генерал-майор Буданов.