Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як у Рівненській області підготувалися до зими?

Новини Тернополя - 20 хвилин

Сьогодні на колегії Рівненської ОДА обговорили готовність населених пунктів та бюджетних установ області до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років. Директор департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності облдержадміністрації Володимир Пшеюк розповів, що опалювальний сезон розпочався 2 жовтня із міста Вараша, інші райони дещо пізніше увімкнули тепло:

"Як завжди у нас першим підключається Вараш, останні райони і міста розпочали опалювальний сезон із закладів соціальної сфери 16-17 жовтня. Станом на сьогоднішній ранок, у області працює 667 котелень із 840, це 79%. Наразі опалюється 501 школа (81%), опалюється 330 дитячих садочків, 1115 житлових будинків. По закладах охорони здоров'я не опалюється тільки одна амбулаторія. На підготовку до сезону отоплення в області використано 229 млн гривень".

У дорожньому господарстві заготовлено 29 тонн посипного матеріалу та реагентів, підготували 121 одиницю комунальної спецтехніки, з якої 43 одиниці в ОТГ.  Загалом відремонтовано майже 59 кілометрів водопровідних і 20 кілометрів каналізаційних мереж. Рівненський облавтодор також потужно готується до зими:

"Для роботи в зимовий період у 2018-2019 роки ДП "Рівненський облавтодор" планує залучити 179 одиниць техніки. Наразі готово 85% потрібних, в тому числі, 47 одиниць снігоочисної техніки, 22 грейдери, 3 бульдозери, 4 ротовні очисники, 32 навантажувачі, 14 солерозподілювачів та піскорозкидачі. Загалом підготовка до зими обійдеться облавтодору в орієнтовно 5,5 млн гривень", - зазначив заступник директора з економічних  питань ДП "Рівненський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України"  Борис Суряхін.

Крім того, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Григорій Таргонський повідомив, що усі навчальні заклади області готові до зими:

"Усі навчальні заклади підпорядковані управлінню, підготовлені до роботи в осінньо-зимовий період. З метою ефективного використання енергоресурів у цьому році виконано цілий ряд капітальних ремонтів наших закладів: утепленння фасадів, зокрема в Рівненському обласному ліцеї-інтернаті, заміна зовнішнього та внутрішнього освітлення в двох школах, проведенозаміну дахів у гуртожитках навчальних закладів, покрівлі, заміна вікон. Усі 54 котельні підготовлені до роботи в осінньо-зимовий період, замінили два твердопаливні котли, 300 метрів тепломережі, на 100 % заготовлено твердого палива".  

Нагадаємо, з 22 жовтня в Рівному пустили опалення в усі категорії будинків. До цього тепло пускали вночі в заклади соціальної сфери.  

Читати також

03.12.2022 МЕГАТЕ організує місії під час яких відвідають Хмельницьку та Рівненську АЕС

"Оцінки групи МАГАТЕ допоможуть інформувати наступні місії ПАЕС, щоб забезпечити постійну допомогу та підтримку з боку агентства. Перші місії МАГАТЕ на Рівненську та Хмельницьку станції відбудуться наступного тижня", – зазначив він у заяві у ніч на суботу. Гроссі уточнив, що група експертів МАГАТЕ після очолюваного ним візиту в березні цього року цього разу вперше перебувала на об'єкті протягом кількох днів, щоб краще зрозуміти безпекову ситуацію, зокрема ядерну, а також потреби станції. За його словами, експерти МАГАТЕ зазначили, що персонал ПАЕС продовжує експлуатувати станцію з високим професіоналізмом та відповідно до експлуатаційних процедур і вимог безпеки, незважаючи на дуже складні умови, що виникли внаслідок війни та численних повітряних тривог. Група МАГАТЕ також дізналася більше про відключення зовнішнього електроживлення 23 листопада та подальше відключення двох активних блоків внаслідок російських атак на енергетичну інфраструктуру України. "Дизель-генератори на майданчику могли забезпечувати електроенергією системи ядерної безпеки та захисту, але на станції виникали деякі проблеми, а також здійснювався вплив на зв'язок на майданчику та за його межами", - зазначив гендиректор агентства. Він додав, що група також провела оцінку логістики та управління запасними частинами, а також переглянула список допоміжного обладнання, раніше запрошеного через український регулюючий орган. Це привело до кращого розуміння потреб майданчика та того, як МАГАТЕ може надати додаткову допомогу щодо ядерної безпеки та захисту. Щодо Запорізької АЕС, то Гроссі висловив стурбованість у зв'язку з останніми кадровими рішеннями, які демонструють відкриті протиріччя стосовно субординації на станції, що може негативно позначитися на ядерній та фізичній безпеці. Він уточнив, що цього тижня на станції було оголошено, що її директором є головний інженер Юрій Черничук тоді як український оператор "Енергоатом" відхилив це призначення і призначив в.о. гендиректора станції Дмитра Вербицького, а головним інженером – Ігоря Мурашова, проте обоє на станції відсутні. Генеральний директор повторив, що МАГАТЕ розглядає ЗАЕС як український об'єкт. Він також повідомив, що у найближчому Енергодарі поетапно розгортається до 70 пересувних дизельних котелень для опалення комунальних будівель, будинків та квартир, наразі вони працюють у місцевій школі, дитячому садку та лікарні. Крім того, на майданчику ЗАЕС розгорнуто до семи пересувних дизельних котелень для обігріву будівель на майданчику. Чотири реакторні блоки залишаються в холодному зупині, а два інших перебувають у гарячому зупині, що дозволяє їм забезпечувати електростанцію парою, а Енергодар – теплом. Місто також продовжує отримувати електроенергію від ліній електропередач поза станцій через систему розподільчих пристроїв ЗАЕС і ТЕС.