Як виростити хороший врожай капусти: секрети городників

Вирощування капусти - нескладний, але цікавий процес, що вимагає дотримання низки правил, які дозволять отримати гарний врожай.

Швидко виростити капусту в домашніх умовах простіше, ніж могло б здатися на перший погляд. Цей овоч багатий потрібними людині вітамінами, добре зберігається взимку.

Але, як і в багатьох рослин, у нього теж є свої нюанси, які потрібно враховувати. Наприклад, щоб правильно виростити капусту білокачанну і отримати здоровий урожай, потрібно багато світла та правильний полив.

Що потрібно, щоб виростити капусту

Вирощування капусти з насіння дозволяє отримати розсаду, яку потім висаджують у відкритий ґрунт. Сіяти насіння ранніх сортів капусти слід у перші кілька тижнів березня, середньостиглих сортів - з кінця березня, а пізні засівати починають з кінця квітня. Пересаджувати розсаду у відкритий грунт варто через 45-50 днів, коли у сіянців вже буде 5-7 листочків, а висота досягне 12-20 см.

Вирощування капусти у відкритому ґрунті передбачає, що вона ростиме на сонячній ділянці, яку потрібно регулярно зволожувати. Але головне - не переливати. Наприклад, після пересадки розсади в ґрунт її поливають протягом тижня щовечора, а потім - приблизно кожні три дні.

Щоб виростити хороший врожай капусти, крім правильного поливу, ще важливий інший догляд:

  • Перед посадкою додайте в лунку перегній, а також перемелену в порошок столову ложку шкарлупки від яйця.
  • Додавання туди ж чайної ложки гірчиці та суперфосфату дозволить захистити капусту від шкідників.
  • Коли все це зроблено, полийте гарячою водою, а як охолоне - приступайте до пересадки саджанців.

Що стосується добрив, то азотне можна внести через два тижні після посадки в ґрунт (столову ложку засобу розвести в 10 літрах води); а суперфосфат вносять ще через 15 днів (дві столові ложки на 10 літрів води).

До речі, оскільки ви посадили капусту явно не для того, щоб нагодувати гусінь, боротися з цими "нахлібниками" можна настоєм цибулиння - обприскуйте їм майбутній урожай. І не садіть капусту по сусідству або на місці, де росли хрестоцвіти, наприклад, редиска.

До речі, ранньостиглі сорти дадуть перший урожай через півтора-два місяці після того, як розсада з'явиться на постійному місці.

Як виростити капусту без розсади

Якщо у вас немає часу або ви просто не хочете морочитися з вирощуванням і підготовкою розсади, насіння можна засіяти відразу у відкритий грунт.

Для цього засипте в лунки з пухким ґрунтом на глибину близько 2 см по кілька насінин капусти на відстані від 40 см (для ранніх сортів) до 60 см (для більш пізніх) і засипте їх вологою землею. Попередньо ґрунт бажано підготувати - для цього змішайте компост і деревну золу й за день до посадки засипте в лунки.

До речі, ще один корисний лайфхак: коли засиплете насіння, "накрийте" це місце пластиковою пляшкою (зі знятою кришечкою). Це створить своєрідний ефект теплиці, і насіння швидко проросте.

До речі, таким способом краще сіяти ранні й середні сорти, і більше підійде білокачанна капуста, пекінська і кольбарі. А кольорова і брокколі більш теплолюбні, і їх краще сіяти, коли погода стане вже більш стійкою і теплою, без сильних перепадів температур.

Насіння краще обирати свіжі, з хорошою схожістю. А перед посадкою рекомендується витримати їх у вологій тканині протягом доби при температурі 20 градусів