Гладіолуси вимагають до себе особливої уваги. Їх важливо вчасно викопати, обрізати, а потім правильно зберігати взимку, інформує Ukr.Media.
Є кілька варіантів, як зберігати гладіолуси взимку:
- в погребі;
- у передпокої (коморі);
- у холодильнику;
- на лоджії;
- на холодному підвіконні або за балконними дверима;
- в глиняній оболонці;
- в парафіні.
В льосі або підвалі
Для зберігання рекомендовано використовувати ящики з сітчастим дном для хорошої вентиляції. Їх треба встановити на стелажі під стелею, там температура для гладіолусів найкомфортніша.
В передпокої
Для цього треба кожну цибулину загорнути в чорний папір і укласти в один ряд в картонну коробку або ящик. Можна просто засипати ящик з гладіолусами тирсою. Піском засипати не треба, інакше в сухій квартирі він витягне з гладіолусів всю вологу. Коробку треба прибрати на верхню полицю стінної шафи, дверцята повинні бути закриті, щоб було темно.
У холодильнику
Кожну цибулину оберніть чорним папером і помістіть в поліетиленовий пакет з дірочками для вентиляції.
На лоджії
Найкраще зберігати гладіолуси на лоджії в ящиках з піском або тирсою. Ящик треба накрити тонким темним матеріалом.
На підвіконні
Як і при зберіганні в холодильнику, треба обернути кожну цибулину чорним папером і скласти в поліетиленовий пакет з дірочками для провітрювання.
В глиняній оболонці
Найголовніше для правильного зберігання цибулин гладіолусів до весни — щоб вони не втратили зайву вологу. Найпростіше цілком опустити цибулини в глиняну бовтанку. Потім їх треба просушити і в такому вигляді зберігати до весни в ящику з піском або тирсою.
У парафіні
Парафін розплавити на водяній бані і, прив'язавши ниточку до "хвостика" цибулини, на дві секунди вмочити її в парафін цілком.