Як зміниться медицина Рівненщини у 2019 році?

http://www.rv.gov.ua

План змін у системі охорони здоров’я на 2019 рік обговорили у Вінниці на розширеній нараді Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана за участю в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

На нараді були присутні представники органів місцевого самоврядування, мери та головні лікарі з різних міст України. Делегацію від Рівненщини очолила профільний заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

Керівник Уряду нагадав, що в проекті держбюджету на 2019 рік фінансування галузі охорони здоров’я збільшено, порівняно з поточним роком, на 15 млрд. грн. Гроші будуть направлені на продовження реформи на первинному рівні, перехід до діагностики, яка фінансуватиметься за новими принципами, на перетворення в системі екстреної медицини та подальшу розбудову мережі кардіоцентрів.

«Рівненщина згадувалася лише у позитивних моментах, - поділилася враженнями від наради Світлана Богатирчук-Кривко. – Проте і у нас є проблеми, над якими будемо працювати цей і наступний роки. Зокрема, через трудову міграцію та релігійні переконання частини громадян в області понижено активність підписання угод з лікарями. Суттєво гальмується процес змін у Вараші, де лише 2% декларацій. Місцевій владі треба суттєво активізувати роботу».

Вона нагадала, що усі медичні заклади первинної медичної допомоги мають укласти договори з НСЗУ до кінця цього року. Для цього місцева влада має допомогти кожному з них автономізуватися. Адже на 2019 рік субвенція з держбюджету не передбачена. І у разі неукладення угоди з НСЗУ, місцевій владі доведеться утримувати заклад за власні кошти.

Ще однією проблемою для Рівненщини є низький рівень вакцинації по кору. Тому як медикам, так і освітянам треба посилити роз’яснювальну роботу.

Також Світлана Богатирчук-Кривко повідомила про наміри Рівненщини взяти участь у пілотному проекті щодо реорганізації екстреної медичної допомоги:

«Попередню згоду на це ми отримали від заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка. Єдиною умовою є створення сучасного диспетчерського пункту в КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Для цього на сесії обласної ради ми вже виділили кошти на проектно-кошторисну документацію із створення такого пункту».

Отже, щоб бути добре підготовленими до змін в медичній галузі у 2019 році, в Рівненській ОДА проведуть розширену нараду з керівниками РДА та ОТГ, головними лікарями ЦРЛ та ЦПМСД.

За інформацією прес-служби Рівненської ОДА