Як змусити свічку горіти довше: лайфхак

Передусім потрібно відмітити такий момент: тривалість горіння свічки залежить від того матеріалу, з якого вона створена. Найбільш довговічними в цьому плані вважаються свічки гелів. Вироби з натурального воску (бджолиного) теж горять достатньо довго. А ось дешеві парафінові аналоги здатні прогорати за лічені миті. Проте є ряд простих способів, які можуть допомогти продовжити життя свічкам.

Щоб свічка не коптила, її полум'я було рівним і спокійним, щоб горіла вона довше, перед використанням обов'язково потрібно підрізувати гніт. Чим коротше гніт, тим довше свічка служитиме. Підрізувати гніт рекомендується також і в процесі використання свічки. Робити це можна, не гасячи вогонь, використовуючи для підрізування гострі тонкі ножиці.

Як не дивно, але «заморожені" свічки горять значно довше за тих, які довгий час стояли в теплій кімнаті і не використовувалися. Перш ніж запалити свічку, її потрібно обернути у фольгу і на годину-півтора відправити до холодильника. Не можна залишати свічки в морозильній камері! Інакше вони можуть або репнути, або зовсім лопнути.

Важливо стежити за тим, як поводиться полум'я засвіченої свічки. Якщо воно дуже сильне, постійно коливається, то таке створює умови для нерівномірного плавлення воску/парафіну/гелю. Через це свічка може швидше прогоріти. Тому не рекомендується розташовувати свічки, що горять, біля прочинених вікон, біля кондиціонерів або вентиляторів, залишати їх на протязі.

Створення певної захисної плівки на поверхні свічки дозволить їй горіти в два-три рази довше. Захисну плівку можна зробити з:

  • концентрованого сольового розчину; у склянку з прохолодною водою потрібно додати декілька великих ложок звичайної солі, добре розмішати; у розчин опустити свічку, залишити її так на 30-40 секунд; потім дати їй просохнути і після використати;
  • звичайного мила; саме мильна плівка, яка абсолютно непомітна на поверхні воску або парафіну, створює захист, не дозволяє свічці розтікатися і швидко прогорати; використати краще всього звичайне господарське мило; руки рясно намилити, потім обтерти ними свічу і залишити її висихати мінімум на годину.

Важливо врахувати: створювати захист на поверхні свічки потрібно безпосередньо перед використанням. Плівка - сольова або мильна - має бути без ушкоджень, інакше необхідного ефекту не буде.