Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Яка зарплатня вже невдовзі буде у медиків Рівненщини?

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

Зарплата лікарів вторинної ланки нарешті стала відома. МОЗ офіційно повідомив, що вона становитиме 250% від середньої зарплати в Україні, пише Медпросвіта

Так, згідно офіційно опублікованій інформації на сайті МОЗу, згідно із законопроектом №6327 у тариф закладається оплата праці медичних працівників не менша за 250 відсотків середньої заробітної плати в Україні за липень року, що передує року, в якому будуть застосовуватися тариф.

У випадку, якщо б законопроект вже був прийнятий та реформа вже б зачепила вторинну ланку, то на сьогодні середня зарплата лікаря-спеціаліста дорівнювала б 13 400 гривень без оподаткування.

Окремо треба підкреслити, що ця сума знаходиться на тому ж рівні, на яку претендують за реформою сімейні лікарі після всіх оподаткувань, а також виплати коштів за роботу медсестер, оренду, тощо. При цьому, МОЗ обіцяє забезпечити дохід на місяць сімейним лікарям в середньому 53 тисячі гривень.

Також зміниться взагалі система нарахування зарплат лікарям. Після автономізації медичних закладів, взагалі перестануть в медичній системі використовуватись тарифні сітки. Формування ринку зарплат буде вільним в Україні, а процес працевлаштування для медичних працівників буде максимально наближеним до випадків працевлаштування в приватних клініках. Індивідуальні умови, зарплати та інше.

Згідно плану реформ, зміни на вторинній ланці почнуться не раніше 2019 року.

«Тепер медзаклади вільні у формуванні своєї політики оплати праці.Тарифні сітки і штатні розписи тепер не діють в автономних медзакладах. А зарплата — предмет домовленості головного лікаря і його співробітників», — йдеться в поясненні МОЗ щодо проведених реформ у галузі.

Зміна тарифної сітки після автономізації медичних установ була анонсована ще весною минулого року. Згідно з законопроектом про автономізацію всіх медичних закладів Україні, при переході до форми власності неприбуткове комунальне підприємство  було дозволено відмінити державну тарифну сітку та скласти свою з урахуванням можливостей медзакладу.

При цьому МОЗ України не рекомендує солідарну тарифну сітку. Замість цього має бути створена конкуренція між медичними працівниками. Ті хто більше надає медичних послуг, до кого постійно звертаються пацієнта – має отримувати суттєве збільшення зарплатні, хоч до 20 000 гривень офіційно, якщо є такі кошти в наявності, в той час як лікарів без пацієнтів – мінімальну.

Читати також