Яким буде Порядок попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях

фото ілюстративне

Затверджено Порядок попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2018 р. № 518 внесено зміни до Порядку попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають односторонній, двосторонній та багатосторонній характер, для цілей трансфертного ціноутворення (далі – Порядок), який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2015 р. № 504. Фактично Порядок викладено у новій редакції.

Цей Порядок визначає процедуру попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях під час якої узгоджуються критерії визначення відповідності умов контрольованих операцій, що здійснюються або будуть здійснені великим платником, принципу «витягнутої руки».  

За результатами проведеної процедури, у разі досягнення сторонами процедури згоди щодо предмету та положень договору, укладається договір про попереднє узгодження ціноутворення для цілей трансфертного ціноутворення, який може мати односторонній, двосторонній та багатосторонній характер. Договір укладається у письмовій формі.

Строк дії договору визначається сторонами та не може перевищувати п’яти календарних років. При цьому Порядком передбачено умови для  продовження договору, підстави для внесення змін до чинного договору або його дострокового припинення.

Таким чином, Порядок забезпечує виконання п.п. 39.6.2.4 п. 39.6 ст. 39 Податкового кодексу України та передбачає необхідні складові для формування в Україні практики з укладання договорів про попереднє узгодження ціноутворення, що мають односторонній, двосторонній або багатосторонній характер, для цілей трансферного ціноутворення.

За інформацією ГУ ДФС у Рівненській області