Якими стануть профтехучилища Рівненщини вже цієї осені?

фото ілюстративне

Фінальний варіант законопроекту «Про професійну (професійно-технічну) освіту» буде презентований на початку вересня, пише  сайт Освіта Рівненщини. Про це, за підсумками засідання робочої групи з розробки проекту закону, повідомляє Міністерство освіти і науки. 

За словами заступника міністра Павла Хобзея, завданням робочої групи є розробка  якісного документа, який не пропонуватиме ідеї, а визначатиме процедури і правила, за якими розвиватиметься галузь.

«Важливо, щоб ці засади були адаптовані до реального життя і не створювали перепон для державно-приватного партнерства. Тому ми намагатимемося залучати якнайширше коло стейкхолдерів для роботи над проектом», – наголосив Хобзей.

Під час обговорення члени робочої групи визначили найбільш важливі питання. Серед них – фінансування закладів, інклюзивність профосвіти, система часткової кваліфікації робітників, управління закладами та вимоги до їх керівників тощо.

Також був обговорений механізм створення та роботи Центрів професійної досконалості. Передбачається, що вони стануть платформою для співпраці закладів ПТО, бізнесу та органів регіональної влади. У них, зокрема, проводитимуть підвищення кваліфікації викладачів та майстрів.