У Рівному перше педіатричне відділення міської дитячої лікарні реорганізують у відділення реабілітації та відновного лікування.
Про це розповідає Суспільне.
Наразі працівники закладу поєднують роботу з перепрофілюванням, адже з початку нового року відділення планують реорганізувати.
Станом на першу декаду листопада медсестри міської дитячої лікарні проходить перенавчання, аби могти надавати фізіотерапевтичну та лікувально-фізкультурну допомогу.
"Нас семеро і надіємося, що з нового року будемо працювати. Вчимося, тренуємося, проходимо тестування. Фітотерапія, водне лікування, електролікування — в такому поглибленому плані", — розповідає медсестра педіатричного відділення №1 Наталія Довгалець.
Реорганізацію педіатричного відділення вирішили провести, бо після пандемії коронавірусу і повномасштабного вторгнення Росії там суттєво знизилась заповненість ліжкомісць, пояснює в.о. начальника міського управління охорони здоров'я Лариса Обуховська. Натомість у громаді зріс запит на інші медичні послуги.
"У наших закладах немає жодного стаціонарного відділення, яке надає реабілітаційну допомогу діткам з обмеженими можливостями. У зимовий час, коли холодно, коли нема можливості цих діток транспортувати на колясках чи візочках — кількість цих дітей значно зменшується і, безумовно, є потреба стаціонарного надання такої допомоги. Вперше пропонується реабілітаційний стаціонарний пакет і, звичайно, цією можливістю варто скористатися, оскільки в ньому є потреба", — роз'яснює вона.
Про фінансування надання стаціонарної медичної реабілітаційної допомоги у 2023 році раніше оголосила Національна служба здоров'я України. Головний лікар міської дитячої лікарні Микола Надєйко вважає перепрофілювання способом зберегти зарплати колективу, який сьогодні не завантажений стовідсотково.
"Ми одну частину допомоги заміняємо іншою частиною допомоги, такою, яку потребує населення і за яку оплачується. Все одно треба людей, які будуть надавати реабілітаційну допомогу, їх треба вчити. Ми беремо на себе оцю відповідальність. Надаємо ту частину меддопомоги, яку потребує суспільство, ідемо в ногу з часом, зберігаючи колектив. Масових звільнень — такого абсолютно не буде і адміністрація працює над тим, щоб такого не було", — запевняє Микола Надєйко.
Лікарям відділення вже запропонували інші робочі місця у медичному закладі. За його словами, у половини медсестер відділення посадові обов'язки зміняться несуттєво. Інша ж частина почне надавати послуги апаратної фізіотерапії та лікувальної фізкультури. Про те, на яких саме посадах персонал працюватиме з нового року, головний лікар обіцяє повідомити пізніше, коли буде зрозуміло, яких саме спеціалістів потребує нове відділення.
Зараз у закладі 150 ліжкомісць, їх скорочують до 120, зазначив Микола Надєйко. Загальна штатна чисельність, враховуючи дві поліклініки, відділення на вулиці Пересопницькій та Кулика і Гудачека — 400 штатних посад. Реформування стосується третини колективу, зазначив керівник закладу.