Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль переконаний, що Рівненський аеропорт однозначно має функціонувати, оскільки наявність діючого міжнародного аеропорту завжди піднімає вартість території. Усі об’єкти, промислові потужності, транспортна, туристична інфраструктура підвищуються в ціні щонайменше на 30%.
«На Маріупольському форумі, коли представляли регіон, перше запитання інвесторів було, чи є у нас діючий аеропорт. Вважається, що інвестицію у розвиток території не варто робити, якщо немає діючого аеропорту в радіусі 100 км. До речі, представники рівненського ІТ-кластеру під час нашої зустрічі в першу чергу просили про аеропорт. Адже це дає доступ до замовлень, міграційного трудового ресурсу. Тобто наші ІТ-спеціалісти, які працюють в інших країнах, зможуть прилітати у Рівне, деякий час працювати тут, зможуть подорожувати», - розповідає Віталій Коваль.
Він переконаний, що насамперед на летовищі важлива безпека: світлосигнальна апаратура, забезпечення системи супроводження автоматичного зльоту-посадки і безпечна смуга, яка має бути розширена, а взимку - оброблена відповідними засобами від обмерзання. Мінімум, який має бути – це система, яка запускає двигун літака, асенізаційна та водозаправна машини, світлосигналізація, щоб посадити літак за несприятливих погодних умов.
«Маючи на початок усе це, аеропорт стає цікавим авіаперевізникам. Наша делегація була в Люблінському аеропорту, мій заступник був у Вроцлавському. Ми спілкувалися з представниками авіакомпаній «Мотор Січ», «Аеросвіт», Wizzair, Sky Up, Ryanair. Від них ми отримали чіткі вимоги, що потрібно, аби ці компанії були у нашому аеропорту. З переліку бачимо, що можемо зробити, на що будемо просити допомоги у держави», - зазначає голова ОДА.
Він додає, що жоден тиждень в Рівненській ОДА не минає, щоб не працювала робоча група по аеропорту, щоб не приїжджали до нас спеціалісти Украероруху, контакти відбуваються постійно.
У найближчих планах – навесні повернути чартерні програми до Єгипту і Туреччини, а також запустити хоча б один регулярний рейс або у Вроцлав, або у Варшаву. Також є наміри щодо напрямку Рівне-Одеса. На сьогодні такий запит мають білоруси, які складають 40% авіапасажирів і при опитуванні висловили бажання літати в Одесу. Також з литовською компанією є попередня домовленість про можливість оренди техніки для аеропорту.
«Так, «пацієнт» скоріше мертвий, ніж живий, але його треба підтримувати. І перше – це впевненість у тому, що це нам треба, а друге – щоденна робота», - підсумовує Віталій Коваль.
Пресслужба Рівненської ОДА