Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

За тиждень порушники завдали понад 2 тис гривень збитків, - Рівненський рибоохоронний патруль

У період з 22 по 28 січня 2020 року державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 17 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено два протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП та дев’ять – за ч. 3 ст. 85 КУпАП. Крім того, оформлено вісім актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно якими вилучено 36 од. заборонених знарядь лову.

«Загалом, накладено штрафів на суму 527 грн. Збитки, завдані рибним запасам, склали 2 312 грн. У порушників вилучено 6,9 кг водних біоресурсів, два заборонених знаряддя лову», - повідомив заступник начальника Управління Держрибагентства у Рівненській області Олександр Новак.

Для прикладу, 22 січня 2020 року до Рівненського рибоохоронного патруля надійшло повідомлення від небайдужого громадянина про факт вилову водних біоресурсів забороненими знаряддями лову на р. Путилівка, поблизу с. Мочулки Рівненського району. Державні інспектори рибоохорони одразу виїхали на вказане місце події. Під час обстеження водного об’єкта порушникам вдалося втекти. Про те на місті події особи залишили шість риболовецьких сіток (загальною довжиною 420 метрів) та п’ять «екранів».

Завдяки дзвінку громадянина та оперативним діям рибпатрульних не було завдано шкоди рибному господарству. Складено акти виявлення безхазяйного майна, заборонені знаряддя лову вилучено.

24 січня рибпатрульні задокументував грубе порушення правил рибальства. Інцидент стався на р. Стир, поблизу с. Вичівка Зарічненського району Рівненської області. Місцевий мешканець здійснював підводне полювання гарпунною рушницею. В такий спосіб  чоловік виловив понад 5 кг риби, а саме: головень – 2 екз., судак – 2екз., лин -1 екз., карась -1 екз. та окунь -1 екз. Даним уловом рибалка перевищив встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову. Сума завданих збитків склала 1 207 грн.

26 січня під час проведення рибоохоронного огляду на р. Устя, поблизу с. Городок Рівненського району було викрито громадянина, який здійснював незаконний вилов водних біоресурсів, методом багріння, колючим зарядам лову – «драчем». У чоловіка вилучено майже 2 кг риби, а саме: щука – 3 екз., карась – 2 екз., окунь – 1 екз. та плоскирка -1 екз. Сума збитків, завданих рибному господарству, становить 1 105 грн.

На осіб складені протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Водні біоресурси та заборонені знаряддя лову вилучено. Матеріали справи готуються для передачі до районних судів.

В Управлінні Держрибагентства у Рівненській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 540 53 90. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби – прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація:

Нагадує, що згідно затверджених Правил любительського і спортивного рибальства підводне полювання на риб дозволяється при наявності посвідчення підводного мисливця, а також без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів. Добова норма вилову становить 3 кг.

Читати також