Захист шкіри від шкідливого впливу морозу та вітру

Взимку наша шкіра, особливо обличчя, піддається впливу несприятливих погодних умов, таких як мороз і вітер, а також сухість повітря від центрального опалення. Захисний ліпідний шар обличчя стає тоншим, через що шкіра втрачає більше води, ніж влітку. Це може призвести до подразнення, надмірної сухості та навіть обвітрювання. Захистити шкіру від подразливого впливу морозу, вітру та сухого повітря допоможе професійна косметика, вибрати яку можна на https://froomo.com/. Представлені в магазині засоби багаті вітамінами, поживними та відновлювальними речовинами, щоб шкіра могла повною мірою отримати користь і відновити свої захисні функції.

Вплив морозу та вітру на шкіру

Виходячи з теплого приміщення на мороз, організм сприймає ситуацію як екстремальну й активно захищається. Це збільшує вироблення шкірного сала і рогового шару. Результатом є закупорені пори, блискуча шкіра, що лущиться, обвітрювання і почервоніння. Особливо вразливі люди з чутливою, сухою шкірою і такими проблемами, як атопічний дерматит. Меншою мірою проблема стосується людей із жирною шкірою, у яких вона постійно регенерується. До найпоширеніших симптомів шкідливого впливу морозу на шкіру обличчя належать: 

  • надмірна сухість;

  • зниження еластичності;

  • свербіж;

  • лущення епідермісу;

  • схильність до подразнення;

  • розрив кровоносних судин;

  • підвищене вироблення шкірного сала; 

  • прискорені процеси старіння шкіри.

Не тільки шкіра обличчя погано переносить зиму, а й шкіра рук і, меншою мірою, решта організму реагує аналогічно.

Основні методи захисту шкіри в холодну пору

Перш за все, потрібно подбати про правильний догляд за шкірою в зимовий період і зволоження. Ось кілька рекомендацій:

  • Уникайте косметики, яка сушить шкіру. Використовуйте м'які та збагачені ліпідами продукти без мийних засобів для очищення та видалення макіяжу. Чудово підійдуть молочко, олії, пом'якшувальні засоби та міцелярна вода. Правильно підібраний засіб буде діяти на глибоке очищення та зволоження шкіри. Не забувайте акуратно, але ретельно висушувати шкіру після вмивання, це особливо важливо в разі атопічного дерматиту, і не вмиватися безпосередньо перед виходом з дому.

  • Взимку використовуйте креми з багатою текстурою та високим вмістом ліпідів, які відновлюють природну структуру та створюють захист шкіри завдяки ізолюючому шару на її поверхні. Не забувайте обирати їх відповідно до вашого типу шкіри та погодних умов. 

  • Якщо шкіра суха – використовуйте жирні та напівзнежирені креми, які забезпечать належний захист від вітру.

  • Чутлива шкіра вимагає захисні засоби для шкіри, тому використовуйте заспокійливі та зміцнювальні креми, що містять вітамін С, вітамін К, рутин і екстракти арніки, кінського каштана або ґінкго білоба. 

  • Жирна шкіра А схильні до акне зазвичай не потребують використання жирних кремів, у цьому разі підійдуть зволожувальні креми, які направлені на захист від морозу.

  • Захищайте шкіру від сонця. Взимку ми схильні робити акцент на захисті від морозу і вітру, забуваючи про захист обличчя від сонця. Сніг відбиває ультрафіолетові промені, посилюючи їхній несприятливий вплив на шкіру, що особливо несприятливо в разі чутливої судинної шкіри і світлої шкіри, схильної до знебарвлення. Використовуйте сонцезахисний крем цілий рік.

 

Профілактика та догляд за шкірою

Зима – холодна пора року, та непростий час для нашої шкіри, тому потрібен особливий догляд за шкірою, ніж восени чи влітку. Це не тільки теплий одяг для холоду, але і належна косметика. Використовуйте відповідні захисні креми, бажано із зимової серії, що містять ліпіди та сонцезахисні креми, та забувайте про питний режим та корисне харчування для здорової шкіри. Важливими є захист рук, тому носіть рукавички, та захист губ, який передбачає використання гігієнічних помад і блиску. У приміщеннях із центральним опаленням використовуйте зволожувачі повітря. Уникайте тривалих гарячих ванн і користуйтеся живильними лосьйонами для тіла. У люті морози використовуйте жирні захисні креми незалежно від вашого типу шкіри, так ви знизите ризик обмороження.

Читайте також