Замки Рівненщини, які варто відвідати (ФОТО)

Замки Рівненщини: відвідуємо 5 найцікавіших

Рівненська область недостатньо досліджена туристами, тому відкривати для себе її загадки та цікаві місця у двічі приємніше. Так, на території Рівненщини знаходиться цілюще Біле озеро, унікальні базальтові стовпи, романтичний Тунель кохання, а також красиві і унікальні замки. І сьогодні ми пропонуємо вам досліджувати замки Рівненщини, зачаруватись їх зовнішнім виглядом і розгадати їх таємниці.

Дубенський замок

У місті Дубно знаходиться найкраще збережений і один з найкрасивіших замків області. Дубенський замок був побудований ще в Х столітті, проте в 1241 році його зруйнували монголо-татарські війська. Пізніше, коли замок відійшов князям Острозьким, він був відбудований з дерева, а в кінці XV століття Дубенський замок відбудували з каменю. Відзначимо, що протягом наступних століть замок часто перебудовували. На території замку розташовані палаци князів Острозьких і Любомирських, при в'їзді на територію замку є міст і ворота з гербом роду Острозьких. Також тут розташована надбрамна вежа. Твердиня оточена оборонним каналом. Додамо, що під будівлями існує система підвалів і підземних ходів. Цікаво, що вони описані Миколою Гоголем в романі "Тарас Бульба", основні дії якого розгортаються у цього замку.

Острозький замок

Старовинне місто Острог також відоме своїм замком. Перші укріплення були зруйновані монголо-татарами, і тільки в XIV столітті князем Острозьким були відновлені. Тоді ж і була побудована вежа-донжон, яку зараз називають Кам'яною. У наступні століття фортеця неодноразово перебудовувалася і добудовувалась. На сьогоднішній день Острозький замок складається з чотирьох веж: Кам'яної, Круглої, Нової та Надбрамної, а також Богоявленської церкви. У найстарішій вежі – Кам'яній зараз діє краєзнавчий музей.

Корецький замок

Дерев'яний замок в Корці був побудований в 1386 році князем Острозьким. У XVI столітті, коли замок перебував у володінні роду Корецьких, він був укріплений кам'яними стінами, а через кілька десятиліть замок повністю перебудували з дерев'яного в кам'яний. У 1780 році, коли замком володів рід Чарторийських, він був перебудований у палац. А через 50 років комплекс згорів. На початку XX століття планували провести реконструкцію, проте вона так і не була доведена до кінця. Зараз від замку Корецьких залишилися тільки зовнішні кам'яні стіни, міст, підземелля і надбрамна вежа. З замкової гори відкривається красивий вид на місто.

Новомалинський замок

Перші укріплення на березі річки Світенки були зведені 1392 року братом Великого литовського князя Свидригайлом. Пізніше Свидригайло подарував село разом з замком своєму васалу Ело Малинському. Малинські настільки цінували цей подарунок, що володіли замком аж до ХХ століття. Замок мав п'ятикутну форму. У вершині кожного кута височіли п'ятикутні вежі. У 17 столітті в замок був прибудований розкішний бароковий палац, а вже в 19 столітті Кастільда Малинська, дружина Станіслава Сосновського, дає розпорядження добудувати каплицю в неоготичному стилі з загостреним куполом. На жаль, обидві світові війни не пошкодували настільки прекрасний архітектурний ансамбль. Від усієї розкоші залишилися лише руїни веж, залишки фундаменту палацу, неоготична каплиця.

Замок Чарторийських

У Клевані, крім відомого тунелю кохання знаходиться замок Чарторийських. Замок був заснований в 1475 році князем Федором Чарторийським. З 1632 року замок був переданий єзуїтській колегії. Після понад 60 років запустіння замок у 1836 році був знову перебудований. В даний час зруйнована його східна стіна.

Джерело: Travel.tochka.net

Читайте також