Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Завтра на Рівненщині відкриють новенький інклюзивно-ресурсний центр

http://oblrada.rv.ua

29 січня на Березнівщині відкривають другий в районі інклюзивно-ресурсний центр. Напередодні відкриття у Соснівському ІРЦ з робочом візитом побував голова обласної ради Олександр Данильчук, аби подивитися, наскільки готовий новостворений заклад приймати дітей з особливими потребами.

Директор центру Олена Сухляк запросила гостей оглянути навчальні кімнати ІРЦ, який займає частину приміщень Соснівської ЗОШ. Сюди вже завезли найнеобхідніше для інклюзивного навчання та розвитку обладнання, також забезпечили заклад дидактичним матеріалом. Однак, за словами, керівника ІРЦ Олени Сухляк, для ефективної роботи їм не вистачає сучасної оргтехніки. Голова обласної ради запевнив, що найближчим часом спільними зусиллями влади та громади центр доукомплектують усіх необхідним.

«У Березному працює центр «Особливий кіндер». Його створили самі батьки задовго до того, як держава почала відкривати інклюзивно-ресурсні центри по всій Україні. І це дуже добре! - переконаний Олександр Данильчук. - Цього навчального року інклюзивних шкіл на Рівненщині стане ще більше. Я твердо переконаний, що усі без винятку діти повинні отримувати якісну освіту. Інклюзивна освіта дає можливості особливим дітям адаптуватися до суспільства та різносторонньо розвиватися. Я ж намагаюся сприяти роботі таких центрів».

Соснівський ІРЦ – другий в районі заклад такого типу, який створено державним коштом за ініціативи дружини Президента України Марини Порошенко. Наприкінці минулого року перший ІРЦ відкрили у Березному. Крім того, як зазначив Олександр Данильчук, з дітками, які мають особливі потреби, в районі також займаються педагоги центру «Особливий кіндер», створеного за ініціативи батьків особливих дітей.

Сьогодні ж на Рівненщині офіційно працює 22 інклюзивно-ресурсних центри. До кінця 2019-го заплановано відкриття ще 10.

За інформацією прес-служби Рівненської облради

Читати також