Від голови сільської ради і до президента – всі говорять про складнощі з водою, опаленням та електроенергією, які чекають на нас через постійні обстріли. Як зігрітися вдома взимку, коли відключили опалення та електропостачання.
Повідомляє ТСН.
Загальні правила:
- Відкривай штори у сонячний день. Сонце нагріє повітря через вікно.
- Рухайся постійно.
- Зігрівайся зсередини – пий гаряче (якщо ви грітимете воду на відкритому вогні, завжди набирайте окріп у термоси).
- Гуртуйтесь з іншими (“нахукайте” собі тепло власним диханням)
Як зігрітись без опалення та електрики
- Перевірте будинок/квартиру на втрату тепла.
Існує спеціальна людина, яка може перевірити та підтягнути механізми вікон, щоб вони закривались щільно і не було протягів. Якщо вікна дерев’яні – поролон та скотч вам у допомогу. В усі щілини треба запхати поролон і заклеїти їх скотчем.
Також варто перевірити гумові утеплювачі всередині вікон, за потреби їх замінити.
Те саме треба зробити з вікнами в під’їзді.
- Умови обмеженого простору
Якщо ситуація критична, оберіть одну кімнату, в якій будуть жити всі. Концентровані зусилля з її обігріву матимуть більше успіху, ніж утеплювати декілька кімнат. Плюс вона буде обігріватись теплом декількох тіл.
Можна розкласти намет в кімнаті та облаштувати в ньому спальні місця. У наметі температура буде на кілька градусів вища.
- Одяг
Фліски усіх видів і форм та термобілизна. Забудьте про простий домашній одяг, він має стати дуже утепленим і багатошаровим.
Зверніть також увагу, що є устілки для взуття з підігрівом, який забезпечує powerbank. Звісно, в умовах перебоїв з електропостачанням подумайте, чи будете витрачати заряд саме на обігрів ніг, але краще і їх мати під рукою.
- Спальники
Краще брати максимально зимові, які ви зможете знайти і які дозволяє ваш бюджет.
Подбайте також про теплі зимові ковдри, вони зайвими не будуть.
- Килими
Так, килими на стінах грали не тільки декоративну роль, а ще й допомагали зберегти тепло. Розпочніть хоча б із підлоги та запасіться килимами.
- Грілка
Пояснювати не варто, але знай, що є сольові (або хімічні) грілки, всередині яких є місткість із хімікатом. Такі грілки працюють від 30 хв до 4 годин, і після кип'ятіння вони готові до використання знов.
- Домашні улюбленці
Найкращі друзі та найкраща грілка у світі. Якщо у вас є неймовірна витримка і кіт чи собака досі не спали в ліжку – радимо все ж пустити. Ви будете зігрівати одне одного.
- Лайфхаки "з народу"
Вони можуть бути небезпечними, тому зважайте на ризики.
- Зігріта цегла
Розігріти на вогнищі декілька цеглин, потім їх гарячими покласти у відро чи залізний таз і занести в кімнату. Ставити потрібно також на цеглини, щоб не пропалити підлогу.
- Глиняна батарея
Купіть декілька глиняних горщиків для квітів, бажано не пофарбованих і з дренажним отвором на дні. Ставите декілька свічок-таблеток або невисоких звичайних свічок та накриваєте їх горщиком. Сам горщик нагрівається і віддає тепло в кімнату. Але слідкуйте за пожежною