"Зливав" ворогу розвіддані: на Рівненщині судитимуть правоохоронця

У Рівненській області судитимуть правоохоронця за передачу ворогу стратегічних даних про оборону міста та військових.

Про це інформують у СБУ Рівненщини.

Співробітники Служби безпеки викрили правоохоронця, який проходив службу на одному з стратегічних об’єктів Рівненської області та «зливав» ворогу розвідінформацію.

Зловмисник має родичів, які є проросійськи налаштованими особами. На території рф проживає його рідний брат, а інший брат обіймає посаду у так званій «міліції лнр». З квітня 2023 року чоловік надсилав їм дані про військові частини та стратегічні об’єкти у різних регіонах України, фотографії контрольно-пропускних пунктів тощо.

Також встановлено, що правоохоронець фотографував окремі ділянки Рівненської АЕС, до яких мав доступ.

Крім того, «родичів» також цікавили установчі дані військовослужбовців, з якими він проходить службу. У ході проведених санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили мобільний телефон із доказами передачі відомостей розвідувального характеру через один із месенджерів.

До суду скерований обвинувальний акт щодо вказаної особи у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ).

Спецоперацію проводили співробітники СБУ в Рівненській області спільно з ТУ ДБР (з дислокацією в м. Хмельницький) за процесуального керівництва Рівненської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону.

Читайте також