Купівля без вибору
Фармацевтичні компанії вкладають величезні кошти, аби просунути свій лікарський засіб. Проблема захована саме у рекламуванні та їх просуванні: коли бізнес-структури конкурують між собою за допомогою нечесних засобів, ховаючи від людей інформацію про весь спектр цін на ліки. Хоч на ринку схожих препаратів із такими ж діючими речовинами є чимало.
Через те, що лікар офіційно не отримує достатньо зарплатні, працювати в парі з медичним менеджером є для нього додатковою можливістю мати якісь блага. Не обов’язково це є гроші, адже деколи компанії можуть оплатити участь медика в заходах різного роду, які є необхідними для професійного росту. Тому люди в білих халатах погоджуються на звабливі пропозиції. Представник компанії розповідає, який товар потрібно пропонувати пацієнтам, а ,буває, й дає список аптек, де на Рівненщині його можна придбати.
«Вітчизняні та закордонні препарати, які мають одну і ту ж саму діючу речовину, можуть суттєво різнитися у ціні. Потрібно оцінювати ситуацію з точки зору лікаря ( бо можуть бути серйозні захворювання) та з погляду фармацевта. Якщо виявлена якась недуга, то спочатку потрібно звернутися до лікаря, а потім вимагати в аптеці, щоб там озвучили усю планку цін. Бо, як правило, вони починають пропонувати людям дорогі препарати, а потім уже дешевші. Часто-густо на Рівненщині це відбувається в аптеках, які прив’язані до лікувальних установ. Усі розуміють, що хворий йде від лікаря з готовим списком», - розповідає голова громадської організації «Нова фармація» Валерій Стеців.
У контролерів «зв’язані» руки
Як розповідає начальник державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області Сергій Лебедь, аби припинити тенденцію з обманом людей, були здійснені кроки з саморегулювання та втручання держави, але віз і досі там: