Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Бетаїн та бетаїн гідрохлорид: користь, особливості та джерела

Бетаїн - це амінокислотна сполука, що зустрічається в природі та може принести чималу користь здоров'ю. Вона також відома як триметилгліцин і може бути дуже важливою для захисту та покращення функції внутрішніх органів, а також для підтримки здоров'я судин.


Також бетаїн може сприяти травленню, здоровій роботі серця, функціям печінки та детоксикації. Деякі дослідження показують, що його вживання допомагає покращенню м'язової маси та швидкій втраті жиру. Але давайте про все по черзі.

Серед найважливіших переваг бетаїну для нашого здоров'я:

  • Підтримка серцево-судинної системи. Бетаїн знижує рівень гомоцистеїну в крові, підвищення якого корелюється з підвищеним ризиком хвороб серця та судин, зокрема з пошкодженням судинних стінок, формуванням холестеринових бляшок, тромбозом та інсультом.

  • Підтримка здоров'я печінки та детоксикація. Дослідження підтверджують, що бетаїн сприяє розщепленню жирових клітин печінки. Також він захищає цей орган від гепатотоксинів, зокрема від етанолу та інших шкідливих речовин. Вчені вважають, що бетаїн допомагає печінці переробляти такі шкідливі хімічні речовини та виводити їх з організму.

  • Збільшення м'язової маси та втрата жиру. Бетаїн користується популярністю серед спортсменів та людей, які хочуть якнайшвидше позбутися зайвої ваги. Він сприяє зменшенню жирових відкладень, приймає участь у метаболізмі білка, збільшує м'язову силу та витривалість. Його вживання сприяє загальному поліпшенню складу тіла.

  • Підтримка здоров’я кишківника. Бетаїн допомагає знищити шкідливі мікроби та потенційно небезпечні харчові бактерії, запобігаючи міграції патогенів у тонкий кишківник. На відміну від товстого кишківника, де повинен бути різноманітний мікробіом, у тонкому кишківнику має міститися відносно мало бактерій. Їхня надмірна кількість викликає загальні розлади травлення, зокрема нудоту, здуття, біль у животі, діарею та гази.

Важливо розрізняти бетаїн гідрохлорид та бетаїн. Перша речовина містить гідрохлоридну сіль, а чистий бетаїн є природною сполукою, що міститься в буряках та виробляється в організмі. Бетаїн гідрохлорид має хімічне походження, його не отримують з природних джерел. 

Серед його переваг для здоров'я:

  • Допомога травленню. Для нормального перетравлення їжі наш шлунок повинен мати достатній рівень кислотності. Якщо рівень кислоти знижується, їжа не може розщепитися повністю, а це означає, що її поживні компоненти просто не можуть нормально засвоїтись. Бетаїн гідрохлорид сприяє підвищенню кількості соляної кислоти та допомагає засвоєнню вітамінів групи В, кальцію, заліза і білків.

  • Підтримка здоров'я шкіри. Низький рівень шлункової кислоти збільшує ризик захворювань шкіри, серед яких акне, розацеа та дерматит. Це пояснюється тим, що не повністю перетравленні білки можуть викликати порушення у роботі шлунково-кишкового тракту, що відображається на якості шкіри. Деякі дослідження показують, що близько 40% пацієнтів з акне мають знижену кислотність шлункового соку, і навіть не підозрюють про це. Тому вживання бетаїну гідрохлорид може сприяти лікуванню запальних захворювань шкіри.

Щоб відчути переваги від цих речовин, можна приймати добавки бетаїну

 

Вони містять чітко визначену кількість таких поживних речовин та відповідають стандартам якості.

Для тих, хто турбується про своє здоров'я, самопочуття та гарну фізичну форму, на сайті https://biovit.ua/ua зібраний чудовий асортимент дієтичних добавок від кращих світових виробників. Кожен може вибрати те, що буде до смаку саме йому.

Читати також