Рівне Медіа

Біль в лівому боці: що може бути причиною

Біль в боці відчувала, напевно, кожна людина. Природно, що біль в лівому боці викликає тривогу і занепокоєння, оскільки там розташовані важливі внутрішні органи.

Чому може виникати біль в лівому боці: найпоширеніші причини

  • Запор. При запорі також може відчуватися біль в лівому боці. Однак його легко можна вилікувати — правильне харчування і заняття спортом — два найефективніші способи боротьби з ним.
  • Синдром подразненої товстої кишки. Найчастіші симптоми цієї патології біль у животі, відчуття тиску в кишечнику, запор або діарея, здуття живота.
  • Захворювання кишечника. Хронічні захворювання як хвороба Крона і виразковий коліт можуть викликати запалення в будь-якому відділі травного тракту, що і провокує болі в животі.
  • Непереносимість лактози. При підвищенні лактози у крові у людей з її непереносимістю можуть розвиватися такі симптоми, як діарея, біль в животі, посилене газоутворення, нудота, бурчання в животі.
  • Газоутворення. Часом "гази" виявляються в пастці в травному тракті. Це відбувається, коли людина під час прийому їжі ковтає повітря або ж в процесі природного травлення. Зазвичай газоутворення не турбує людей, проте іноді може викликати біль, поки гази не вийдуть назовні. Причиною болю може бути і посилене газоутворення, яке спостерігається при переїданні, поганому травленні, бактеріальних інфекціях.
  • Камені в нирках. Найчастішими симптомами утворення каменів в нирках є біль в животі, хворобливе/часте сечовипускання, нудота, блювота, кров у сечі, лихоманка.
  • Обструкція кишечника. Це захворювання найчастіше зустрічається у осіб похилого віку, коли їжа не може пройти через травний тракт. Обструкцію кишечника можуть викликати дивертикулит або рак кишечника. Симптоми кишкової непрохідності: біль в животі, нездатність спорожнити кишечник, запор, блювання.
  • Ендометріоз і кіста яєчника. При цих захворюваннях виявляються тягнучі болі в тазовій області, як зліва, так і справа. Відчуття схожі на болі при місячних, але можуть з'являтися в будь-який час. Критичні дні при таких порушеннях подовжуються і стають болючими.
  • Позаматкова вагітність. Позаматковою називають вагітність, коли запліднена яйцеклітина прикріплюється ні до матки, а будь-якого іншого місця в черевній порожнині. Згодом зростаючий ембріон розриває орган, до якого прикріпився. Це і викликає болі в лівому боці.

Біль в лівому боці: коли варто звернутися до лікаря

Якщо біль в лівому боці не є хронічним і швидко проходить можна не панікувати, оскільки він може бути викликаний посиленим газоутворенням. Якщо біль в лівому боці сильний і з'явився раптово, а також якщо дискомфортні відчуття тривають деякий час і супроводжуються іншими симптомами (нудотою і блювотою) варто звернутися до сімейного лікаря.

Джерело.

Читати також