На Рівненщині тітка незаконно утримує 4-річну племінницю, батьки якої загинули в автокатастрофі

На Рівненщині тітка незаконно утримує свою племінницю, батьки якої загинули в аварії у липні 2022 року. 

Про це повідомляють у пресслужбі Рівненського апеляційного суду. 

Як зазначається, жінку, її матір та чоловіка оголосили в розшук. 

Так, Рівненський апеляційний суд переглянув апеляційні скарги позивачки та представника її чоловіка на рішення місцевого суду, яким відмовлено у встановленні опіки та призначенні опікуна. В апеляційних скаргах вони зазначали, що виконком міської ради при призначенні опікункою бабусю батька дітей не дотримав порядку та процедури, які визначені законом. Просили скасувати оскаржуване рішення та ухвалити нове, яким первісний позов задовольнити, а в задоволенні зустрічного позову — відмовити.

Зауважимо, що суд першої інстанції задовольнив зустрічний позов позивачки, яку рішенням виконавчого комітету міської ради призначено опікункою дітей її покійного сина, про відібрання малолітньої дитини. Рішення в частині відібрання дитини допущено до негайного виконання.

Така позиція місцевого суду мотивована тим, що відповідачка за зустрічним позовом незаконно утримує чотирирічну племінницю та чинить перешкоди для контролю з боку Органу опіки та піклування, а також побачень та спілкування сестер й опікунки з підопічною.

Рівненський апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляційних скарг, вважаючи оскаржуване рішення законним і таким, що відповідає забезпеченню якнайкращих інтересів дітей-сиріт.

Суду апеляційної інстанції відомо, що після смерті подружжя в автомобільній аварії у липні 2022 року, залишилося двоє сестер трьох років та двох тижнів від народження, яким було надано статус дітей-сиріт.

Дівчаток взяли на первинний облік дітей, які залишилися без батьківського піклування. 

До Служби у справах дітей міськради із заявою про взяття на облік потенційних опікунів звернулася рідна тітка дівчаток по лінії матері та рідна бабуся дітей по батьковій лінії.

Заяви про встановлення опіки та призначення опікуна над дітьми обидві сторони подали й до міської ради.

Оскільки комісія з питань захисту прав дитини міської ради не змогла вирішити спірне питання з приводу встановлення опіки над дітьми, засідання було призначено повторно, про що обох потенційних опікунок було повідомлено в письмовий спосіб.

На розгляд з’явилася лише бабуся, хоча обох претенденток було повідомлено заздалегідь і належним чином.

Комісія своїм рішенням встановила опіку над дітьми-сиротами та опікуном дітей призначила бабусю по батьковій лінії, взявши до уваги її особисті якості та здатність до виховання дітей, а також вважаючи, що вона зможе піклуватися про здоров’я онуків, їх фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечить одержання ними повної загальної освіти, представлятиме особисті немайнові і майнові права та інтереси малолітніх дітей.

Попри рішення Комісії, дитину опікунці відповідачі не передали дотепер, а на розгляді в Рівненському апеляційному суді перебувають справи про розшук тітки дітей, її чоловіка та матері, у зв’язку з невиконанням судового рішення про передання малолітньої дитини опікунці.

Апеляційний суд також з’ясував, що родина позивачки за первісним позовом, утримуючи в себе чотирирічну племінницю, жодним чином не підтримує контакту з молодшою сестрою, якою опікується баба по батьковій лінії, від спілкування ухиляється.

Суд не зміг взяти до уваги висновок дитячого психолога, яким підтверджується необхідність призначення саме тітки опікункою старшої дівчинки, оскільки законний представник дитини не надавала своєї згоди на проведення психологічної діагностики, а дитина через свій вік не могла її надати.

У матеріалах справи відсутні докази про те, що передання малолітніх онуків під опіку їх баби є небезпечним для їх життя, здоров’я, морального виховання чи не відповідає їх інтересам.

Натомість суду відомо, що бабуся по лінії матері подарувала будинок, який відбудовувало й ремонтувало нині покійне подружжя, і котрий після смерті батьків повинен належати дітям-сиротам, доньці — відповідачці за зустрічним позовом, порушивши право онуків на житло.

Читайте також