Рівне Медіа

Бізнес Рівненщини сплатить понад пів мільйона гривень штрафу

Фото - відкриті джерела; ілюстративні фото

Приватні підприємці Рівненщини сплатять штраф у розмірі більше 500 тисяч гривень за порушення порядку нарахування та виплати заробітної плати.

Як повідомив в.о. начальника Головного управління  ДПС у Рівненській області Віталій Чуй, протягом січня 2020 року встановлено 6 випадків порушень підприємствами та фізичними особами - підприємцями виплати заробітної плати (або інших доходів) громадянам з порушенням діючого податкового законодавства. За результатами проведених перевірок додатково донараховано до бюджету 472,8 тис. грн. ПДФО, 37 тис. грн. військового збору та 7,2 тис. грн. єдиного соціального внеску.

ГУ ДПС у Рівненській області повідомляє, що у січні  за результатами здійснених перевірок виявлено використання праці 8 найманих працівників без належного оформлення трудових відносин.

Крім того, з метою координації спільних дій по виконанню доручення Прем’єр-міністра щодо вжиття заходів спрямованих на детінізацію зайнятості населення, працівниками територіальних підрозділів Головного управління ДПС у Рівненській області спільно з працівниками Управління Держпраці у Рівненській області у січні 2020 р. інформаційними заходами охоплено понад 1100 суб’єктів господарювання,  в тому числі в сфері торгівлі 800 платників податків.

«Робота в напрямку детінізації ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками  для податкової служби області залишається одним з найважливіших напрямків впродовж останніх років, - зазначив в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській  області Віталій Чуй. – Роботодавець, який не укладає трудовий договір з найманим працівником, позбавляє його в першу чергу страхового стажу, пенсії, субсидії, також такий працівник не має права на відпустку, на оплату лікарняних і допомоги по безробіттю, на охорону праці та на соціальне страхування. Для працівника нелегальна робота це втрата соціальних гарантій, а для роботодавців – це значні суми  штрафів, які можуть призвести і до закриття бізнесової діяльності».

 

Читати також