Рівне Медіа

Чи допомагає ібупрофен лікувати симптоми коронавірусу COVID-19

Оновлені рекомендації ВООЗ та EMA (Європейське агентство з лікарських засобів) підтверджують відсутність сучасних наукових доказів проти використання ібупрофену для лікування симптомів коронавірусу COVID-19.

Виробнику Нурофєн®, компанії Reckitt Benckiser (RB), відомо про нещодавні публікації в соціальних медіа, які викликають занепокоєння щодо використання стероїдів та нестероїдних протизапальних (НПЗЗ) препаратів, включаючи ібупрофен, для полегшення симптомів COVID-19.  

На основі всієї наявної інформації в даний час не існує підтверджених наукових доказів, що пов'язують використання безрецептурного ібупрофену з загостренням коронавірусу COVID-19.

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) підтвердила в своєму зверненні (тут https://www.facebook.com/WHO/posts/2993742374004459), що на основі наявної на даний момент інформації:

• ВООЗ не надає рекомендацій проти застосування ібупрофену.

• ВООЗ консультується з лікарями, які лікують пацієнтів із COVID-19, і не має повідомлень про будь-які негативні ефекти ібупрофену, крім уже відомих побічних явищ, які обмежують його використання у певних груп людей.

З настанови Європейського агентства з лікарських засобів (EMA), слідує що "в даний момент немає наукових доказів, що встановлювали б зв'язок між ібупрофеном та погіршенням стану при COVID-19". Повна заява EMA доступна тут (https://www.ema.europa.eu/en/news/ema-gives-advice-use-non-steroidal-anti-inflammatories-covid-19 ) та містить наступні пункти:

• Починаючи лікування лихоманки або болю при COVID-19, пацієнти та медичні працівники повинні розглянути всі доступні варіанти лікування, включаючи парацетамол та НПЗЗ.

• Відповідно до національних рекомендацій ЄС щодо лікування, пацієнти та медичні працівники можуть продовжувати використовувати НПЗЗ (наприклад, ібупрофен) відповідно до затвердженої інформації про продукт.

• Наразі немає причин, щоб пацієнти, які приймали ібупрофен, перервали лікування, виходячи з вищезазначеного. Це особливо важливо для пацієнтів, які приймають ібупрофен або інші НПЗП при хронічних захворюваннях.

Безпека споживачів є нашим найголовнішим пріоритетом. Ібупрофен - це добре вивчена та широко відома діюча речовина, яка протягом багатьох років безпечно використовується проти жару та болю та вже більше 30-ти років доступна як безрецептурний лікарський засіб.

Як і для будь-яких інших ліків, ми нагадуємо нашим споживачам про необхідність уважно читати та дотримуватися інструкцій для медичного застосування лікарських засобів. В разі виникнення додаткових запитань проконсультуйтеся з лікарем.

Як відповідальна та науково-орієнтована компанія, ми співпрацюємо з відповідними органами охорони здоров’я та обіцяємо передавати будь-яку додаткову інформацію необхідну для безпечного використання нашої продукції у разі потреби.

Читати також