Рівне Медіа

Чи є у Рівному вакцини проти дифтерії?

Фото - ілюстративне

На сьогодні в Центрах ПМСД Рівного вдосталь вакцини проти дифтерії: АКДП та АДП-м та вакцини АКДП+ХІБ+Геп.

Ще зараз в м. Рівному відсутня вакцина АДП (анатоксин дифтерійно-правцевий для щеплення дітей 6 років), але за анонсуванням Міністерство охорони здоров'я України вона надійде у регіони уже протягом листопада.

На 28 жовтня 2019 року в Україні зареєстровано 20 випадків дифтерії, з них 18 — протягом жовтня. Серед 20 захворівших – 19 дорослі. П'ять випадків підтверджено лабораторно: в Луганській, Хмельницькій, Закарпатській, Тернопільській та Київській областях. 6-хворим введено протидифтерійну сироватку.

В місті Рівному більше 7 останніх років не реєструвалось жодного випадку ні дифтерії, ні правця. Та враховуючи, що в великих містах постійно відбувається міграція населення, варто захистити себе та своїх рідних, провівши необхідні щеплення проти дифтерії.

Зверніться до «свого» лікаря, отримайте направлення на щеплення та захистіть себе від інфекційних недуг!

Лікарі КНП "ЦПМСД "Ювілейний" РМР ще з минулого тижня розпочали проводити ряд лекцій на тему дифтерії та її профілактики для працівників дошкільно-шкільних закладів. Освітяни, так як і медики, перебувають у групі ризику захворюваності, адже щоденно працюють з великою кількістю оточуючих.

Питання профілактики дифтерії, наслідки захворюваності, порушення календаря профілактичних щеплень, якість вакцин та коли де і кому потрібно робити щеплення є найбільш хвилюючими.

Медики нагадують, що захворiти може як дитина, так i дорослий. Єдиним методом профiлактики хвороби була i буде вацинацiя. Смертнiсть при дифтерiї 50-100 на 1000 хворих, тодi, як при кору 1 на 1000 хворих.

ЯК І КОЛИ ВАКЦИНУВАТИСЯ ВІД ДИФТЕРІЇ?

  • Дітям роблять щеплення вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація, згодом ревакцинацію проводять у 6 років вакциною АДП, наступну у 16 років – АДП-М.
  • Дорослі повинні ревакцинуватися (вакцинуватися повторно) кожні 10 років. Тобто якщо востаннє ви робили щеплення у 16, то першу ревакцинацію слід зробити в 26 років, другу – у 36 і так далі.

Читати також