ДБР притягнуло до відповідальності ще 10 митників за сприяння незаконному імпорту нафтопродуктів компаніями Медведчука

Працівники ДБР повідомили про підозру ще 10 працівникам митного посту "Мукачево" Закарпатської митниці. Посадовці сприяли підконтрольним Віктору Медведчуку компаніям в результаті чого держбюджет поніс втрати у розмірі 24 млн гривень. 

Про це повідомляє прес-служба ДБР. 

Як зазначається, протягом 2017-2018 років компанія зі сфери впливу кума путіна Віктора Медведчука імпортувала залізничним та автомобільним транспортом нафтопродукти - легкі та середні дистиляти. Проте у документах зазначалось, що у цистернах знаходиться газовий конденсат, що не є підакцизним товаром.

Під час митного оформлення службові особи митниці «не помічали» підміни та розмитнювали легкі, середні дистиляти як газовий конденсат. Це дозволило організаторам ухилитися від сплати акцизного податку та ПДВ на мільйони гривень.

Працівники митного поста підозрюються ДБР у неналежному виконанні службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Нагадаємо, що цього місяця ДБР вже повідомило про підозру трьом працівникам цього митного поста, через діяння яких державний бюджет втратив 7,8 млн гривень при імпорті вказаних нафтопродуктів.

Сума встановлених збитків, які спричинила вказана оборудка, вже складає більш ніж 31,8 млн гривень.