Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Де на Рівненщині у липні був найвищий рівень радіації?

фото - Фейсбук

Радіаційна обстановка на території Рівненської області у липні 2018 року за даними спостережень Рівненського обласного центру з гідрометеорології.

За регламентом спостережень, що проводяться структурними підрозділами Рівненського ЦГМ у рамках радіаційного моніторингу приземного шару атмосфери визначаються наступні показники радіаційного забруднення:

- потужність експозиційної дози гама-випромінювання ( гама-фон)

- сумарна β-активність атмосферних випадінь.

Спостереження за потужністю експозиційної дози гама-випромінювання проводиться щоденно о 09 год. літнього часу на спеціально обладнаних місцях метеомайданчиків (АМСЦ Рівне, М Сарни та М Дубно), та в робочі дні о 10 год. літнього часу на території радіологічної лабораторії (м.Рівне) для достовірності отриманих результатів.

В липні місяці 2018 року було проведено 115 замірів ПЕД гама-випромінювання по чотирьох пунктах спостереження. Мінімальні значення гама-фону по пунктах спостереження, що знаходяться на території Рівненської області не перевищували 10-12 мкР/год , максимальні – 13-16 мкР/год..

Росту величини експозиційної дози гама-випромінювання по пунктах спостереження за контрольований період, у порівняні з червнем 2018 року та липнем 2017 року, не встановлено.

Наведені дані свідчать про те, що радіаційний фон практично на всій території області є сталим та знаходиться в межах доаварійних рівнів, обумовлених головним чином природними радіоактивними ізотопами та космічним випроміненням. Середнє значення потужності експозиційної дози гамма – випромінювання на території Рівненської області в липні 2018 року - 12 мкР/год., що в два рази нижче контрольного рівня радіаційного фону в Україні ( потужності експозиційної дози) який становить – 25 мкР/год.

В липні місяці 2018 року радіологічною лабораторією Рівненського ЦГМ проводився радіометричний аналіз проб атмосферних випадінь по 19 пунктах спостереження 9-ти західних областей України, два з яких знаходиться в межах Рівненської області - М Сарни та АМСЦ Рівне. За звітний період було проаналізовано 32 проби атмосферних випадінь з двох пунктів спостереження на території області. Експозиція кожної з планшетних проб складає 48 годин і відповідно в часовому проміжку охоплює в цілому весь місяць.

Сумарна бета-активність атмосферних випадінь в липні 2018 року складала в середньому по Рівненській області - 1,8 Бк/м2/за добу. Мінімальні значення коливалися в межах 0,7-1,1 Бк/м2/за добу, а максимальні 2,6 -3,1 Бк/м2/за добу.

За контрольований період різких коливань величини сумарної бета-активності не спостерігалось. Максимальні значення відрізняються від середньомісячних у 1,5-2,0 рази.

Високим рівнем радіоактивного забруднення вважається щільність радіоактивних випадінь по результатах першого виміру після відбору 110 Бк/м.кв. за добу і вище. Виміри щільності бета-активних випадінь з атмосфери враховують як природні так і штучно утворені радіонукліди.

За даними лабораторних спостережень радіаційна обстановка на контрольованій території у липні 2018 була стабільною і не зазнала змін у порівняні з попереднім звітним періодом.

Читати також