Рівне Медіа

Деталі затримання групи бандитів на Рівненщині: утримування людей у "реалібітаційних" центрах коштувало до 12 тисяч гривень

Фото - відкриті джерела; ілюстративні фото

Вчора, 20 травня, у ГУНП Рівненської області відбувся брифінг за результатами затримання злочинного угрупування, яке викрадало та катувало людей. Спецоперація відбувалась на території Рівненщини та Тернопільщини за участю заступника прокурора Рівненської області Романа Павленка та т.в.о. заступника начальника УСБУ Олега Хмілецького.

За повідомленням начальника слідчого управління Олександра Панасюка, на території Рівненської області функціонувало п’ять центрів (на Тернопільщині — ще один), які позиціонували себе як громадська організація релігійного спрямування, яка нібито надавала послуги щодо лікування від нарко- та алкозалежності.

Пацієнтами цих центрів стали особи, які мали таку залежність, серед яких безхатьки. Всі особи потрапляли сюди після попереднього завдатку родичів у розмірі орієнтовно вісім тисяч гривень. Подальша місячна оплата становила від 5-12 тисяч.

Встановлено, що у будинках, які орендували зловмисники, були відсутні віконні та дверні ручки. У деяких так званих центрах існували спеціальні кімнати без вікон, освітлення, меблів (окрім стільчика) і будь-яких засобів гігієни, кудипоміщались особи орієнтовно від трьох до семи днів. А в цілому «пацієнти» там знаходилися від півроку до року.

Відомі випадки втечі із центрів, натомість жодна особа офіційно не була «виписана».

З місця події поліцейські вилучили знаряддя злочину, зокрема об’ємні дерев’яні предмети, які обмежували волю пацієнтів, шляхом кріплення на шиї.

Усі зловмисники не були фахівцями в галузі медицини та жодних підтверджуючих документів чи ліцензій ніхто не мав.

Після спецоперації усіх родичів осіб, які перебували у центрах, поліцейські повідомили про злочинні дії працівників.

Оскільки окремі утримувані особи мали видимі тілесні ушкодження, на місце викликали «швидку», яка доставила їх у медзаклад. Певна кількість «пацієнтів» залишили «центри» самостійно, а окремих громадян забирали рідні.

Не підтверджені факти:

-    примусове утримання осіб, які не потребували лікування та не були алко- чи наркозалежними.

-    ґвалтування осіб жіночої статі;

-    смертність утримуваних осіб у центрах

 

Читати також