Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Ексдиректора ДП "Укрбурштин" підозрюють у корупції та підробці документів

НАБУ та САП повідомили про підозру колишньому директору ДП "Укрбурштин" та двом його співучасникам у вчиненні корупційних дій та підробці документів. 

Про це повідомляє пресслужба НАБУ. 

Як зазначається, у вересні 2020 року дочірнє підприємство «Укрбурштин», засновником якого є «Державна акціонерна компанія «Українські поліметали» (100% акцій належать державі), уклало договір відповідального зберігання науково-технічної документації вартістю 58,764 млн грн, власником якої нібито було ТОВ.

Насправді ж, як з’ясували детективи, ніякої документації не існувало - документи підробили. Надалі директор ДП інсценував їхнє викрадення, заявивши про це в поліцію. У такий спосіб в «Укрбурштину» утворився борг перед ТОВ на понад 59 млн грн.

Після цього співучасники злочину з метою стягнення боргу ініціювали відкриття справи про банкрутство «Укрбурштину», щоб згодом стягнути кошти через відповідну процедуру.

Організатором цієї корупційної схеми слідство вважає фізичну особу, яка мала вплив на директора ДП. Ця особа розробила план заволодіння коштами «Укрбурштину», розподілила ролі між іншими учасниками злочину та поетапно давала вказівки про укладення нікчемних правочинів та перерахунок коштів за фактично ненадані послуги на рахунки підконтрольних йому суб’єктів господарювання.

Справа про банкрутство ДП «Укрбурштин» перебуває у Господарському суді м. Києва, однак, наразі не розглянута. І хоча підозрювані фізично не одержали кошти ДП, вони виконали всі дії, які вважали за необхідне для цього. Що й дозволило слідству інкримінувати їм організацію закінченого замаху на заволодіння майном ДП «Укрбурштин».

 Дії учасників корупційної схеми кваліфікували таким чином:

  •  ексдиректор ДП «Укрбурштин»* - ч. 2 ст. 15, ч. 4, ч. 5 ст. 191; ч. 1 ст. 366 КК України;
  •  фізична особа (організатор корупційної схеми) - ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК; ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 366 КК України;
  •  директорка ТОВ - ч. 2 ст. 15, ч. 4, ч. 5 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України.

За інформацією «Слово і діло», йдеться про ексдиректора ДП «Укрбурштин» Романа Якименка та керівницю ТОВ «Ленд Груп Компані» Ірину Шевчук.

Читати також