Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Епіфаній спрогнозував, коли українці перейдуть на святкування Різдва 25 грудня

Митрополит Київський та всієї України Епіфаній прогнозує, що впродовж 10 років більшість українців можуть перейти на святкування Різдва 25 грудня, а не 7 січня. Таку думку предстоятель ПЦУ висловив в одному з інтерв'ю

«Будемо прогнозувати, що впродовж 10 років. А далі будемо бачити. Це важко так передбачити» — сказав він.

Він також наголосив, що особисто підтримує перехід святкування Різдва за новоюліанським календарем, проте цей процес має відбуватись поступово. Також зазначив, що українців і так "намагаються ділити і за мовою, і за релігією". 

Хоча ми і так святкуємо 25-го, але за різними календарями. Так, цю помилку треба буде виправити. Але традиція є традицією - укорінилася настільки, що якщо ми перейдемо, то в більшості випадків, я переконаний, храми 25-го будуть пустими, а 7-го - будуть повними. Тому треба, щоб народ дозрів до цього, прийшов свідомо. Але цей процес поступово, як ми бачимо, продовжується. Збільшується кількість прихильників цих змін. То я думаю, що в наступні 10 років ми побачимо, що ці цифри зміняться, - сказав митрополит. 

7 січня Українська правослана церква, а також Українська греко-католицька церква святкуватимуть Різдво за юліанським старим стилем. Римо-католицька церква, а також більшість протестантських церков святкуватимуть Різдво 25 грудня за новоюлінським календраем. Обидва свята в Україні є офіційними вихідними. 

Читати також