Рівне Медіа

І легковик придбали, і соціальну допомогу отримали

Фото - відкриті джерела; ілюстративні фото

Спеціалісти Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області провели планову ревізію в Управлінні соціального захисту населення Здолбунівської районної державної адміністрації. Під час перевірки було виявлено, що два жителі району, звернувшись за призначенням соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, не внесли у Декларацію про доходи та майновий стан осіб інформацію про придбання ними протягом 12 місяців перед зверненням авто.

Мешканець Здолбунівського району у березні 2019 року звернувся за призначенням соціальної допомоги, однак «забув», що менше року тому купив за 122,6 тис гривень автомобіль RENAULT LAGUNA 2013 року випуску. В результаті, його сім’я, як малозабезпечена, отримала від держави 35,8 тис. гривень допомоги.

Інша малозабезпечена сім’я отримала майже 22 тис. гривень державної допомоги незважаючи на те, що місяць тому придбала автомобіль тієї ж марки вартістю 150 тис. гривень.

Вказані порушення завдали державному бюджету матеріальної шкоди на загальну суму 56,7 тис. гривень.
Загалом, під час планової ревізії в Управлінні соціального захисту населення Здолбунівської районної державної адміністрації спеціалістами управління виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму 702 тис. гривень.

Аудитори встановили, що 39 жителям району, які звернулися за призначенням субсидії і надали недостовірну інформацію щодо придбання автомобілів та сільськогосподарської техніки, зайво виплачено житлову субсидію на загальну суму 248,8 тис. гривень. Безпідставно нараховано соцвиплати 24 здолбунівцям, які не здійснювали догляд за 80-річними людьми та інвалідами І групи, позаяк перебували за кордоном і не повідомили про це управління соцзахисту. Виявлені порушення разом із єдиним соцвнеском призвели до завданої державному бюджету шкоди на 367 тис. гривень.

На сьогодні до бюджету відшкодовано майже 460 тис. гривень. Про результати ревізії поінформовано Департамент соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації, Здолбунівську районну державну адміністрацію. Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Читати також