Їли «сироїжки» та «парасольки»: троє мешканців Рівненщини отруїлись грибами

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

З початком осені спостерігається збільшення кількості випадків отруєння дикорослими грибами по всій Україні. Зокрема, за першу декаду вересня лісовими смаколиками отруїлись троє мешканців Рівненської області. Про це Рівне Медіа повідомив лікар-гігієніст обласного центру контролю та профілактики хвороб Сергій Матвійчук.

Він розповів, що шостого вересня стало відомо про отруєння грибами двох жінок із Радивилівщини. Потерпілим – 71 та 53 роки, це родинний випадок, каже Сергій Матвійчук. Вони вживали «парасольки» смажені на оливковій олії під кляром.

Ще один випадок зареєстрували також на Радивилівщині – 60-річний чоловік їв смажені «сироїжки».

Також є інформація про ще один випадок отруєння - його зафіксували вчора. Відомо, що 52-річний мешканець Млинова вживав гриби. Його у стані середньої важкості госпіталізували в місцеву лікарню. Однак, Сергій Матвійчук зазначив, що лабцентр поки повідомлення про це не отримував.

До слова, з початку 2021-го року у Рівненській області зареєстрували чотири випадки отруєння грибами.

Читайте також: Якими грибами найчастіше отруюються, та що треба знати, перед початком "тихого полювання"?.

Симптоми отруєння грибами такі ж, як і при харчових. Це різкий біль в животі, блювота, пронос, загальна млявість, головний біль. Вони можуть проявитися і через 30 хвилин після вживання, і через кілька діб. Усе залежить від кількості спожитих грибів та їх виду.

Читайте також