Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Календар на жовтень для садівника: які роботи і коли краще проводити

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

У другий місяць осені кожен садівник і городник намагається закінчити всі роботи. Так, потрібно зібрати овочі, плоди зимових сортів фруктів, які ще залишилися в саду та на городі, й відправити їх на зберігання.

Місячний посівний календар на жовтень 2020 по днях

1 жовтня – вдалий час для посіву зелені для вирощування в будинку або в зимовій теплиці. Рекомендується боротьба з шкідниками рослин.

2 жовтня (повня) – не рекомендуються посіви і посадки.

3 жовтня – не рекомендуються посіви і пересадки. Краще зайнятися знищенням шкідників, прополка і мульчування. Збір урожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушка овочів і фруктів.

4 жовтня – посадка озимого часнику, цибулі, а також підстригання дерев і чагарників. Фрукти, ягоди та овочі, зняті в цей час, а також гриби придатні для створення зимових запасів.

5 жовтня – варто проводити ті ж самі роботи, що й попереднього дня.

6 жовтня – не рекомендується посадка і пересадка трав'янистих культур. Краще зайнятися видаленням зайвих пагонів, покосом, прополкою, культивацією, мульчуванням, а також збором лікарських трав, коренеплодів, фруктів і ягід.

7 жовтня – як і попереднього дня, не рекомендується посадка і пересадка трав'янистих культур. Ефективні видалення зайвих пагонів, покіс, прополка, культивація, мульчування.

8 жовтня – цього дня краще зайнятися видаленням зайвих пагонів, покосом, прополкою, культивацією, мульчуванням, а також збором лікарських трав, коренеплодів, фруктів і ягід.

9 жовтня – варто заготовляти зелень і лікарські трави, які вимагає ефективної сушки. У ці дні збирають все, що не підлягає тривалому зберіганню. Вдалими виходять у цей час консерви і соління.

10 жовтня – варто проводити ті ж самі роботи, що й попереднього дня.

11 жовтня – невдалий час для посівів і пересадки садово-городніх культур. Рекомендується збір та сушка фруктів і коренеплодів, особливо збирання картоплі. Гарний момент для підготовки грядок.

12 жовтня – рекомендовано робити все те ж, що й днем раніше.

13 жовтня – невдалий час для посівів і пересадки. Рекомендується розпушування, культивація, підгортання, мульчування дерев.

14 жовтня – не рекомендується посів і пересадка. Краще зайнятися розпушуванням, культивацією, підгортанням, мульчуванням дерев.

15 жовтня – слід навести лад на ділянці.

16 жовтня (молодик) – не рекомендуються посіви і пересадки.

17 жовтня – цього дня ефективні щеплення, внесення добрив, знищення шкідників, розпушування ґрунту. Гарний час для консервування фруктів і овочів.

18 жовтня – не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави і садити дерева. Сприятливий час для консервування фруктів і овочів.

19 жовтня – хороший час для збору овочів, фруктів, ягід і насіння, зрізання квітів, а також для сушіння овочів і грибів. Посаджені в цей день домашні квіти швидше розквітають.

20 жовтня – рекомендовано робити все те ж, що й днем раніше.

21 жовтня – посадка і пересадка дерев і чагарників, особливо грушевих і сливових дерев, аґрусу, смородини. Розпушування, внесення добрив, щеплення дерев, покіс.

22 жовтня – варто проводити ті ж самі роботи, що й попереднього дня.

23 жовтня – не рекомендуються посіви і пересадки. Можна заготовлювати насіння, зрізати квіти в букети.

24 жовтня – рекомендовано робити все те ж, що й днем раніше.

25 жовтня – не варто займатися посівами і пересадками. Можна заготовлювати насіння, зрізати квіти в букети.

26 жовтня – слід заготовлювати насіння, зрізати квіти в букети. Заготівля варення і солінь. Відмінний час для культивації і внесення добрив.

27 жовтня – варто проводити ті ж самі роботи, що й попереднього дня.

28 жовтня – гарний час для посіву зелені для вирощування в будинку або в зимовій теплиці. Рекомендується боротьба з шкідниками рослин.

29 жовтня – як і попереднього дня, рекомендовано посів зелені для вирощування в будинку або в зимовій теплиці, а також боротьба зі шкідниками рослин.

30 жовтня – рекомендовано робити все те ж, що й попередні два дні.

31 жовтня (повня) – невдалий час для посівів і пересадок.

 

Джерело

Читати також