Вакцинація — важлива складова боротьби зі складними хворобами, що проводиться не лише в Україні, але у всьому світі. Значну кількість небезпечних інфекцій, що швидко передаються від людини до людини, можна ефективно подолати й запобігти через імунізацію населення. У такий спосіб формуються загальний колективний імунітет. Це найдієвіший спосіб боротьби з цілим рядом недуг, які в багатьох випадках приносять не лише ускладнення, але й смертність. Саме тому медицина усіх цивілізованих країн, в тому числі й України, ставить обов'язковою умовою вакцинацію дітей. Кожна держава має свій перелік хвороб, від яких потрібно проводити щеплення.
Хвороби, від яких роблять щеплення в Україні
Міністерство охорони здоров'я України має чіткі вимоги щодо імунізації дітей. Частина з них є загальнообов'язкові, інші лише рекомендовані. Усі проведені щеплення вносяться до медичної історії кожної дитини. На основі цих даних видається довідка 063/0, необхідна для зарахування до дитячих дошкільних закладів та загальноосвітніх шкіл. Обов'язковими є вакцини від таких 10 небезпечних інфекційних захворювань:
-
туберкульоз;
-
гепатит В;
-
дифтерія;
-
кір;
-
краснуха;
-
правець;
-
епідеміологічний паротит;
-
кашлюк;
-
Hib інфекція;
-
поліомієліт.
Усі ці вакцини забезпечуються державою і є безкоштовними. Проте батьки мають змогу самостійної придбати в аптеці препарати від інших виробників, яким довіряють.
Окрім цих хвороб, рекомендовані, проте не обов'язкові, є щеплення від вітряної віспи, ротавірусної, пневмококової та менінгококової інфекції. Усі рекомендовані вакцини необхідно купувати в аптеці, адже вони не є в переліку програм державних закупівель.
Чи можна вакцинувати дитину без згоди батьків?
Багатьох батьків цікавить питання, чи можуть дитину без їхньої згоди вакцинувати в навчальний закладах. Згідно з нормами чинного законодавства, це заборонено. Добровільна згода батьків на проведення будь-якого щеплення є основною вимогою до імунізації. Батьки самостійно обирають лікарів, клініку, вакцини та час проведення щеплень.
Проте ні одна школа чи садок не приймуть дитину без довідки 063. Якщо ви не бажаєте вакцинувати дитину, то можете купити карту щеплень у нашому центрі. Ми офіційно оформляємо документи згідно з чинним законодавством. Така довідка буде прийнята в будь-який навчальний заклад і ваша дитина без проблем зможе відвідувати заняття в школі.
Графік вакцинації дітей
Для введення кожної вакцини необхідно дотримуватися чітких рекомендацій лікарів. Перед заповненням обов'язково потрібно зробити ретельний медичний огляд дитини, це дозволить уникнути негативних наслідків та ускладнень після введення вакцини. Також важливо дотримуватися рекомендацій щодо графіку проведення імунізації. Кожна вакцина має свої оптимальні терміни введення, а також інтервали між дозами.
-
Ще в пологовому будинку немовлятам роблять щеплення від туберкульозу у 3-5 добу життя.
-
Вакцини від гепатиту В вводять у першу добу, а згодом в 1 місяць та 6 місяців.
-
Комплексні вакцини від дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту рекомендовано робити в 2,4,6 місяців з ревакцинацією у 1,5 роки та 6 років. Повторне щеплення від поліомієліту роблять також у 14 років.
-
Імунізацію проти Hib інфекцій проводяться в 2,4 та 12 місяців.
-
Щеплення від кору, краснухи та епідеміологічного паротиту радять робити в 12 місяців з ревакцинацією у 6 років.
Даний графік є рекомендований Міністерством охорони здоров'я України, проте в усіх випадках слід зважати на стан здоров'я та індивідуальні особливості кожної дитини.