Хлопчик із Хмельниччини 10 років жив із вадою, яку могли діагностувати ще після народження

Нагноєна кіста замість лівої легені. З такою вродженою вадою хлопчик прожив цілих 10 років, не знаючи про це. Михайлик із Хмельниччини весела і життєрадісна дитина, а сьогодні ще й здорова. Про це повідомили на ФБ-сторінці Охматдиту м. Львова. 

Але так було не завжди. Медики львівського Охматдиту діагностували у Михайлика нагноєну кісту лівої легені великих розмірів із зміщенням середостіння вправо.

Зі слів мами хлопчика, за життя дитині жодного разу не робили рентген, тому не могли знати про таку ваду.

«Михайлик ріс як всі діти, міг хворіти і кашляти, але жодного разу нас не скеровували на рентген. І лише останнім часом його стан почав погіршуватися – різко підвищилася температура, появилася задишка, кашель, знизився апетит, наросла загальна слабкість, тому ми почали бити на сполох і приїхали до львівського «Охматдиту».

Діагноз нас дуже вразив. Те, що можна було діагностувати одразу після народження сина, ми виявили через 10 років», - розповіла пані Юля.

Зі слів лікаря-хірурга Олега Леніва, кіста була настільки великою, що займала всю ліву половину грудної клітки, що з роками спровокувало суттєве зміщення серця дитини в праву сторону.

«Ми обстежили дитину і прийняли рішення про оперативне втручання з видалення кісти. Звичайно ж такого виду оперативні втручання є високого ступеня ризику, але трьохгодинна робота наших хірургів пройшла успішно, післяопераційний період також пройшов без ускладнень», - зазначив лікар.

На сьогоднішній день медикам вдалося відновити функцію лівої легені, серце зайняло своє природнє положення і дитина виписана під нагляд сімейного лікаря по місцю проживання. Михайлик з часом зможе вести звикле для нього активне життя.