Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Кохали одне одного та загинули разом: що відомо про подружжя прикордонників, життя яких забрала ДТП

Подружжя прикордонників Олександр та Неля Доценки служили в одному загоні та перед окупацією встигли евакуювати з Бердянська єдину дитину. 

Проте нині хлопчик залишився сиротою - його батьки загинули у ДТП, коли провідували його. 

Страшна ДТП сталася у Хмельницькій області, у неділю, 29 січня.

Поблизу села Качуринці зіткнулися Volkswagen Touran, у якому їхали чоловік і жінка, та вантажівка MAN. Від удару подружжя загинуло на місці, а водія вантажівки було госпіталізовано.

Загиблими виявилися офіцери Держприкордонслужби Неля та Олександр Доценки, які після початку повномасштабного вторгнення Росії служили на південному напрямку.

Підполковника Нелю Доценко добре знали журналісти, і без перебільшення можна сказати – любили та поважали. Усміхнена молода жінка, незважаючи на довгі роки російської агресії та численні труднощі, не втрачала оптимізму та віри в перемогу України.

Як розповів Oречник Держприкордонслужби України Андрій Демченко, Неля родом із Тернопільської обл. З 2003 по 2007 роки навчалася та закінчила Національну академію ДПСУ ім. Б. Хмельницького, здобула кваліфікацію бакалавра права.

Після закінчення навчання військову службу проходила на різних посадах у прикордонних підрозділах Азово-Чорноморського регіонального управління прикордонного відомства.

У 2016 році Неля Доценко приєдналася до комунікаційного напрямку ДПСУ: спочатку на посаді в пресслужбі, яка відповідала за адмінмежу із тимчасово окупованою територією АР Крим, а з кінця 2017 року служила в зоні Антитерористичної операції на Донбасі та Операції Об'єднаних сил.

"Неля була помічником начальника прикордонного загону – начальником пресслужби в межах Луганської області. У 2021 році через сімейні обставини продовжила службу в Бердянському загоні. Завжди життєрадісна, відповідальна, дуже любила рідних та Україну. Незважаючи на будь-які труднощі, йшла до кінця", – каже Демченко.

Полковник Олександр Доценко організовував та здійснював оперативно-розшукову діяльність у складі Бердянського прикордонного загону ДПСУ.

Як розповіла керівниця пресслужби цього загону, вона була знайома з полковником понад десять років.

"Олександр родом із Дніпропетровської області. Закінчив Національну академію Держприкордонслужби, близько 23 років присвятив себе справі охорони державного кордону. Службу розпочав із 79 прикордонного загону. Ми з ним познайомилися, коли він уже керував одним із підрозділів ДПСУ у Генічеську", – поділилася Світлана.

Вона переконана, що загибель полковника Доценка є величезною втратою не тільки для Бердянського прикордонного загону, а й для всього відомства.

"Я досі не можу повірити, що він уже ніколи не подзвонить. Він був дуже світлою, позитивною людиною, а також водночас і вимогливим керівником, і готовим завжди дати пораду, прийти на допомогу. До нього підлеглі часто зверталися за порадою як до старшого товариша. І навіть якщо він не завжди міг допомогти, то робив усе, щоб знайти спосіб вирішення проблеми", – каже Світлана.

Колеги Нелі та Олександра Доценків розповіли, що пара дуже любила та дбала одне про одного. Звичайно ж, дуже сумували за сином, якого змушені були евакуювати з Бердянська на Хмельниччину до матері Нелі.

З початку повномасштабного вторгнення надання повноцінних відпусток військовослужбовцям було припинено (хіба що можливі короткострокові – за сімейними обставинами), і родина Доценків не стала винятком. Їм дали кілька днів, щоб відвідати дитину, яка росте далеко від місця служби батьків. І ніхто не міг подумати, що довгоочікувана поїздка обернеться такою бідою.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Читати також