Купили на пожертви на ЗСУ джипи та айфони: на Тернопільщині судитимуть псевдоволонтерів

На Тернопільщині судитимуть двох псевдоволонтерів, які використали близько 2 млн гривень пожертв на ЗСУ для власного збагачення. 

Про це повідомляє Офіс генпрокурора. 

Як зазначається, на початку війни обвинувачені вирішили зайнятися волонтерством. Проте за зібрані на підтримку ЗСУ добровільні пожертви придбали для власного використання автомобілі Range Rover та Audi Q5, а також мобільні телефони Apple IPhone 13 Pro Max, ювелірні вироби та інші матеріальні цінності на загальну суму близько 2 млн грн. 

При цьому псевдоволонтери регулярно робили у соцмережах відеозвіти про начебто передачу на території активних військових дій автомобілів та інших речей військовослужбовцям.

Під час обшуків правоохоронці виявили та вилучили незаконно придбані автомобілі, мобільні телефони, понад 200 тис грн, 37 тис доларів США, більше 2 тис фунтів стерлінгів та майже 7 тис євро.

Прокурори Тернопільської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно двох псевдоволонтерів та дружини одного з них за фактом використання благодійних пожертв для особистого збагачення під час воєнного стану (ч. 3 ст. 201-2 КК України).

Читайте також