Лікування псоріазу: Симптоми, причини та ефективні методи

Що таке псоріаз і які його симптоми?

Псоріаз вражає 2-4% населення, як чоловіків, так і жінок. Це захворювання може виникнути в будь-якому віці, включаючи дитинство, але найбільш поширений вік початку - 15-25 років та 50-60 років. Псоріаз є хронічним захворюванням, яке супроводжується змінною інтенсивністю та тяжкістю проявів. Приблизно третина пацієнтів має родичів з цим захворюванням.

Це дерматологічне захворювання характеризується свербежем, запаленнями та лущенням шкіри. Псоріазом страждають близько 4% світового населення. Хоча етіологія захворювання до кінця не вивчена, одним з основних факторів вважається стрес.

Псоріаз виникає через гіперактивний ріст клітин шкіри, що призводить до утворення ущільнень на її поверхні. Симптоми можуть проявлятися у хронічній формі з періодами загострення та рецидивів, особливо при недотриманні рекомендацій лікаря. Важливо відзначити, що псоріаз не є заразним. Сьогодні в Інтернеті можна знайти багато інформації про це захворювання, а також побачити фотографії його проявів за запитом «псоріаз фотографії».

На початковій стадії псоріаз проявляється у вигляді червоних плям, які називаються бляшками, і супроводжуються лущенням. Ці висипання можуть викликати сильний свербіж, а під лусочками шкіри можна помітити ущільнений, ороговілий шар.

Клінічні ознаки псоріазу

Псоріаз проявляється симетрично розташованими червоними лускатими бляшками з чітко окресленими краями. Лусочки зазвичай сріблясто-білі, за винятком ділянок шкірних складок, де бляшки часто мають блискучу і вологу поверхню, що відшаровується.

Найчастіше псоріаз виникає на шкірі голови, ліктях і колінах, але може уражати будь-яку ділянку тіла. Свербіж зазвичай легкий, проте в деяких випадках може бути сильним, що призводить до розчісування та ліхеніфікації. Можливі також тріщини на долонях і підошвах.

Однією з особливостей псоріазу є феномен Кебнера, коли нові ураження з’являються на ділянках шкіри, які були пошкоджені або подразнені, наприклад, травмою або опіком.

Ознака Ауспіца характеризується точковою кровотечею після видалення лускатого шару при бляшковому псоріазі, що пов'язано з розширеними капілярами шкіри.

Залежно від ураженої зони, розрізняють долонно-підошовний псоріаз, генітальний, на обличчі та інші форми. Локалізованим вважається псоріаз, якщо висип охоплює менше 20% площі шкіри. При ураженні понад 20% шкіри йдеться про великий псоріаз, а якщо висипання охоплюють майже все тіло, це називається універсальним ураженням.

Причини виникнення псоріазу

Псоріаз може бути спричинений різними факторами, які виступають тригерами для розвитку захворювання. Основні тригери псоріазу включають:

 • травми шкіри;
 • ультрафіолетове опромінення (УФО);
 • ВІЛ-інфекцію;
 • бета-гемолітичну стрептококову інфекцію;
 • прийом медикаментів (бета-блокатори, хлорохін, літій, інгібітори АПФ);
 • емоційний стрес;
 • вживання алкоголю та тютюнопаління;
 • ожиріння;
 • прийом бета-блокаторів при артеріальній гіпертензії.

Пацієнти з псоріазом часто мають супутні захворювання, які можуть ускладнювати перебіг основного захворювання. Серед них:

 • запальний «псоріатичний артрит» (аутоімунне захворювання) і спондилоартропатія, що спостерігається у 40% пацієнтів з раннім початком хронічного бляшкового псоріазу;
 • запальні захворювання кишківника, такі як хвороба Крона та виразковий коліт;
 • увеїт, форма запалення ока;
 • целіакія;
 • локалізований долонно-підошовний пустульоз, генералізований пустульоз і гострий генералізований екзантематозний пустульоз;
 • неалкогольна жирова хвороба печінки.

Ефективні методи лікування псоріазу

Призначити ефективний метод лікування може тільки кваліфікований лікар. У сучасній медицині існує багато методик боротьби з псоріазом, однак, на жаль, не всі вони можуть дати бажаний результат.

Наприклад, методики з використанням дьогтю та нафталіну є досить застарілими. При застосуванні фототерапії не всі пацієнти бачать виражений і швидкий результат лікування. Глюкокортикостероїдні препарати мають короткий термін застосування.

Найефективнішим методом лікування псоріазу з довгостроковим збереженням результату є імунно-біологічні технології. Вони вже понад 15 років застосовуються в Європі та Америці, демонструючи найстійкіший результат.

Лікування в Центрі «Лазерхауз»: імунобіологічна терапія

Препарат для імунобіологічної терапії призначає дерматолог Центру на попередній консультації після проходження всіх необхідних обстежень і здачі аналізів. Головною діючою речовиною препарату є секукінумаб.

Бляшковий псоріаз у дорослих

Застосування препарату призначене для лікування дорослих пацієнтів із бляшковим псоріазом, що має помірно тяжкий або тяжкий перебіг та потребує системної терапії.

Псоріатичний артрит

Лікарський засіб застосовується для лікування активного псоріатичного артриту у дорослих пацієнтів у разі недостатнього ефекту від попередньої терапії протиревматичними препаратами, що змінюють перебіг захворювання (DMARD), або може використовуватися як монотерапія, або у поєднанні з метотрексатом.

Анкілозуючий спондиліт (АС, рентгенологічний аксіальний спондилоартрит)

Препарат призначений для лікування активного анкілозуючого спондиліту в дорослих пацієнтів при недостатній реакції організму на стандартну терапію.

Нерентгенологічний аксіальний спондилоартрит

Також призначений для лікування активного нерентгенологічного аксіального спондилоартриту з об'єктивними ознаками запалення, про що свідчить підвищений рівень С-реактивного білка (СРБ) та/або магнітно-резонансна томографія (МРТ), у дорослих, які неналежним чином реагували на нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП).

Читайте також