Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Мешканець Рівненщини сплатив майже 70 тис. грн боргу за аліменти

фото ілюстративне

Більше 60 тисяч гривень боргу з аліментів сплатив мешканець Володимирецького району, пише Головне територіальне управління юстиції у Рівненській області.

68 000 гривень заборгованих аліментів сплатив боржник на Володимиреччині. Як розповіли у Володимирецькому районному відділі ДВС, виконавчий документ про стягнення аліментів перебував у відділі з 2005 року.

Відтоді чоловік не сплачував аліменти, а тому за понад десять років виник чималий борг. Прийняті в рамках ініціативи Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває зміни до законодавства дали змогу державному виконавцю застосувати до боржника дієві важелі впливу.

Саме завдяки обмеженням та штрафам, що передбачені ст.71 ЗУ "Про виконавче провадження", з горе-батька стягнули заборгованість у повному обсязі та перерахували стягувачці, жительці с. Соломіївка Дубровицького району.

– Реалізація законодавчих змін в рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває визначена пріоритетним напрямком роботи юстиції. Нагадаю, що серед новацій другого пакету законодавчих ініціатив – запровадження штрафних санкцій для злісних неплатників аліментів. Якщо борг перевищив 12 місяців, автоматично доведеться заплатити дитині додатково 20% від суми боргу, якщо заборгованість сягнула 2 років – 30%, а якщо 3 років – 50%. Окрім того, збільшено мінімальний розмір аліментів, посилено відповідальність за створення перешкод у спілкуванні з дитиною, запроваджено необхідність подавати довідку про відсутність заборгованості більше 6 місяців для претендентів на державні посади, скорочено термін, після якого запроваджуються обмеження першого пакету (з 6 до 4 місяців) та багато інших змін, які стосуються тисяч маленьких мешканців Рівненщини, – зауважила начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук.

Читати також