Рівне Медіа

Мешканка Волині розводить курей, які несуть кольорові яйця (ФОТО)

На Волині місцева мешканка розводить вид курей, які несуть кольорові яйця. 

Про це пише газета Полісся.  

Жителька Краснилівки Надія Кухтей розводить селекційні види курей високопродуктивих порід, відтак реалізовує курчат та яйця під «квочку» усім бажаючим. Маючи у своєму курячому господарстві десятки різноманітних видів, перевагу надає амерауканам — курям, що несуть кольорові «пасхальні» яйця. У народі цих пернатих ще називають американками. Жінка тримає породну марку, пояснюючи вибір саме цього виду високою несучістю та надзвичайною користю яєць. Круглий рік щодня екзотичні птахи несуть яєчка, шкаралупа яких може бути різних відтінків — від бурого до насичено бірюзового.

"Кури цієї породи найбільш затребувані сьогодні насамперед завдяки яйцям. Акуратні на вигляд, малими схожі на перепілочки. А ще, кажуть, їхні кольорові яйця у порівнянні зі звичайними мають менше холестерину, смачніші та жовтіші від традиційних. Самі ж курочки не бояться температурних коливань, не вибагливі в годуванні. Їхні яйця може висиджувати квочка навіть будь-якої іншої породи. І що не менш важливо, вихід курчат становить практично сто відсотків", - розповідає господиня.

Генетична особливість окрешених яєць, каже Надія Миколаївна, приваблює багатьох покупців. Тож, аби вберегти потомство, відповідно дбає про годування птахів: у корм додає білу глину, морські ракушки, а на початковому етапі вигодовування в раціон включає вітаміни.

Що ж до характеру амерауканів, то ця порода курей належить до агресивнивних, однак це стосується лише півнів. Вони задирикуваті та невиправні забіяки. Не є винятком і півень із пташиного господарства Надії Кухтей. Його пафосний зовнішній вигляд явно демонструє хто є головним на подвір’ї.

Фото - Леся Мінібаєва

Читати також