Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Мешканці гуртожитків та ОСББ змушені платити за газ як юридичні особи

Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання тепла та гарячої води в опалювальному сезоні 2021-2022 років між Урядом, «Нафтогазом» та органами місцевого самоврядування не врахував інтереси мешканців гуртожитків та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

 «За дорученням Кабінету Міністрів було забезпечено пільгову ціну на газ для бюджетних установ та закладів охорони здоров'я різної форми власності, при цьому мешканці гуртожитків та ОСББ претендувати на оплату за пільговою ціною не зможуть. Оскільки у даному документі про них не йдеться», – розповів директор ТОВ «РІВНЕГАЗ ЗБУТ» Леонід Кошельник.

Ціна газу у річних тарифах від ТОВ «РІВНЕГАЗ ЗБУТ», що працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ», для побутових споживачів зафіксована і становить 7,99 грн за кубометр. Здорожчання енергоресурсу на газовому ринку не торкнеться даної категорії споживачів щонайменше до 1 травня 2022 року. Цього вдалося досягти завдяки договору купівлі-продажу природного газу з НАК «Нафтогаз України».

«Договір не передбачає купівлю-продаж енергоресурсу за спеціальною ціною для потреб мешканців гуртожитків та ОСББ. Вони облікуються на Інформаційній платформі Оператора ГТС за окремим ЕІС-кодом, як юридичні особи», – зазначив Леонід Кошельник.

ТОВ «РІВНЕГАЗ ЗБУТ» уже звернувся з листами до власників гуртожитків та управлінь ОСББ, у яких пояснив, що виконувати взяті на себе зобов’язання з постачання газу за цінами, відповідно до укладених раніше договорів, неможливо.

«Ми вимушені розривати договірні відносини з названою категорією клієнтів. Оскільки, починаючи з кінця весни, спостерігаємо аномальне підвищення ціни на природний газ. За даними «Української енергетичної біржі», вартість природного газу в цьому році зросла на 286,41%», – прокоментував ситуацію Леонід Кошельник.

Йдеться про 10 гуртожитків навчальних закладів та 20 гуртожитків, у яких створено ОСББ.

Читати також