Рівне Медіа

На Рівненщині майже 400 матерів ухиляються від сплати аліментів

На Рівненщині 379 жінок ухиляються від добровільної сплати аліментів на утримання власних дітей. Найбільша кількість таких випадків зареєстровано в Рівненському (54), Острозькому (36), Здолбунівському (35), Рокитнівському (32) та Сарненському (31) районах. Кошти не сплачуються на утримання 478 дітей.

Заступник начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) - начальник Управління забезпечення примусового виконання рішень у Рівненській області Юрій Соценко зазначає, що серед основних причин невиконання рішень про стягнення аліментів, боржниками за якими є жінки, є ведення боржником аморального способу життя, відбування покарання, перебування у відпустці по догляду за іншою дитиною. Серед інших причин – перебування боржника за кордоном, відсутність майна, коштів та постійного доходу.

Разом з тим, нагадуємо, що за невиконання своїх зобов’язань суди накладають на боржників з аліментів адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість проваджень про стягнення аліментів, боржниками за якими є жінки зменшилася на 8%.

Працівники відділів державної виконавчої служби Рівненської області продовжують працювати над примусовим стягненням аліментів з недобросовісних боржників, щоб діти таки змогли отримати кошти на своє належне утримання.

Читати також