Рівне Медіа

На Рівненщині можна поспати на вулику

https://volodymyrets.city

А ви знали, що сон буває лікувальним? У цьому переконує уродженець Володимирця Анатолій Босик та Іван Дуліпа з Озера, які працюють разом та займаються нетиповим, проте надкорисним ремеслом – виготовляють так звані апібудиночки. Про це пише volodymyrets.city

Що,ви дилетант у понятті, і ні сном, ні духом не відаєте, що воно таке? Спробуємо пояснити з перших вуст. Трохи поспойлимо: мова йтиме про бджіл.

Анатолій Босик

– Знайомство з апібудинками та, власне, апітерапією почалося із зустрічі, на якій я почув про переваги апітерапії, про цікавинки та особливості даних будинків та їх позитивний вплив на здоров’я людини, – розповідає пан Анатолій. – До того я вже 8 років займався будівництвом дерев’яних будинків, тож тема відразу зацікавила і спонукала до вивчення.

Додамо, що проектуванням та будівництвом наш співрозмовник цікавився ще зі школи, навіть планував пов’язати життя з архітектурою. Але життя внесло певні корективи, тож Анатолій пішов вчитися комп’ютерним наукам. Як кажуть, від свого не втечеш, тож згодом все одно повернувся до справи, яка запала у ще юне серце та приносить задоволення.

– Для багатьох апітерапія досі є чимось невідомим. Бо не надто поширена. Насправді ж апітерапія – це не що інше, як використання різних бджолиних продуктів з лікувальною метою. Використовуватись може мед, віск, прополіс, маточне молочко та навіть бджолина отрута. Кожен із цих продуктів має своє застосування та дії. Ще з давніх-давен всі знають про цілющі властивості продуктів бджільництва. Якщо говорити про апібудинки, то лікування відбувається за рахунок «сну на вуликах». Людина не бачить самих бджіл, вони знаходяться під лежанками, але вібрації, які створює бджолина сім’я, є цілющими, проте найважливіше – це те тепло, яке продукують бджоли для обігріву своїх діток.

Не варто лишати поза увагою і той факт, що біополе бджоли та людини ідентичне, тому вони легко вступають у дію. А повітря в апібудинку просочене запахом воску, смол, що дуже позитивно впливає на самопочуття людини.

Самі будиночки – це невеличкі споруди з ліжками, що розташовуються безпосередньо на бджолиних вуликах. Лежанки зроблені так, що жодна бджола не вжалить відвідувача.

Власники незвичних будиночків перед тим, як запрошувати людей, випробували властивості бджолотерапії на собі. Переконують: ефект перевершив сподівання. Шум бджіл як шум моря, а повітря, яке йде з вуликів, лікувальними властивостями не поступається морському.

Пан Анатолій вважає, що апібудинки позитивно впливають на самопочуття, працездатність та психо-емоційний стан людини. Така методика допомагає заспокоїти нервову систему, нормалізувати кров'яний тиск, підняти імунітет, лікувати неврози, шкірні захворювання та багато іншого.

– Звісно, можна говорити, що то лише ще одна теорія. Проте приклади переконують. Так, люди з бронхіальною астмою мають значне полегшення, приступи стають рідшими. Ті, хто мають насичений ритм життя, відзначають значне покращення психо-емоційного стану, підвищення рівня працездатності. Спостерігається позитивна динаміка у людей із шкірними захворюваннями, зокрема з псоріазом.

Подрімати у гудінні бджіл – певно, так ви ще не відпочивали. Проте чи екзотичний сон доступний кожному? Пан Анатолій розповідає, що все – індивідуально.

– Ціни встановлюють власники апібудинків. На це впливає територія розташування, адже в рекреаційних зонах ціна однозначно вища. У нашому регіоні таких будинків ще не дуже багато, тож відсутність конкуренції теж впливає на вартість. Також все залежить від того, що входить у вартість (тривалість сну в будинку, а це від 1 до 2 годин, чаї, масажі і т.д.). Середня ціна 200 грн.

Цікаво, що при будівництві апібудинків необхідно враховувати чимало аспектів, адже вони не повинні нанести жодної школи бджолиній сім’ї та людині, яка прийшла на курс апітерапії. Тому обов’язковою умовою апібудинку повинна бути натуральність матеріалу для будівництва.

Як розповів нам пан Анатолій, тут навіть діаметр цвяхів відграє важливу роль. Але і це ще не все. Вентиляція, провітрювання, вологість також важливі. Слід пам’ятати про розташування самого апібудинку, всередині якого повинна бути тверда лежанка для сну.

– Усе це забезпечить активну діяльність бджолиної сім’ї, яка в подальшому повинна оздоровлювати людину. Плануючи побудувати такий будиночок, звертайтеся до тих будівельників, хто точно знає, про що йдеться, аби не нашкодити бджолиній сім’ї та в подальшому людям. При виборі апібудинку попросіть, щоб вам пояснили і продемонструвати дотримання відповідних норм.

Тож якщо маєте у господарстві вулики, можете розшити сферу діяльності та при бажанні освоїти й апітерапію.

Довідково: заборонено відвідувати апібудиночки у нетверезому стані; перед візитом утримайтесь від використання парфумів; при вході до апібудиночків необхідно повністю вимкнути GSM-зв'язок та функцію Wi-Fi на мобільних телефонах, смартфонах, планшетах та інших портативних пристроях.

Читати також