Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині цієї ночі "вдарив" 15-ти градусний мороз

Фото з відкритих джерел, ілюстративне.

Цієї ночі в Рівненській області фіксували одну з найнижчих температур цієї зими - мінус 15 градусів. До такої позначки стовпчики термометра опустились у північних і центральних районах краю. Про це повідомили в обласному центрі з гідрометеорології. 

При цьому, сніговий покрив не був достатньо надійної висоти за таких температур (менше 5 см). Тож, як зазначають синоптики, це сформувало небезпеку пошкодження зимуючих культур холодами. Однак мінімальні температури ґрунту на глибині залягання вузла кущіння не опустились нижче 5° морозу.  

«Станом на 22 грудня температури на вузлі кущіння були значно вищими критичних показників, а отже загроза була відсутньою. Однак значні коливання температурного режиму на території Рівненщини, зокрема різке похолодання після відлиг тривалістю 4-5днів – є малосприятливим фактором у період перезимівлі. Описані умови не сприяють гартуванню рослин. Навпаки за частої повторюваності таких обставин існуватиме ризик їх виснаження та ослаблення по весні, особливо зважаючи на ранні фази розвитку, у яких озимі на спостережних полях припинили вегетацію – «3й листок», - йдеться у повідомленні синоптиків.

У Службі автомобільних доріг області повідомили, що місцями і досі сніжить ще з ночі. На дорогах області працює 65 машин та механізмів для обробки та розчистки доріг.

Проїзд основними транспортними артеріями області забезпечує 76 кваліфікованих робітників та інженерів.

Нагадаємо, вже на вихідних у Рівненській області очікується відлига. 

Читати також