Рівне Медіа

На Рівненщині відзначали День безпечного інтернету

Навчальні заклади Рівненщини долучилися до Дня безпечного інтернету

5 лютого світ відзначив День безпечного інтернету. Захід проводиться з 2004 року за ініціативи європейських некомерційних організацій EuropeanSchoolNet та Insafe. Його головна мета - пропагування більш безпечного та відповідального ставлення до інтернету.

Гасло 2019 року – «Разом для найкращого інтернету». Цього року під ним об’єдналася низка освітніх, громадських та державних організацій. Так, Програма Мережних академій Cisco, Кіберполіція України та компанія ERC за підтримки «Інституту модернізації змісту освіти» розробили, а потім і успішно провели, масштабний онлайн-урок для вчителів та учнів. Під час уроку були обговорені такі важливі теми, як «Кібер-атаки та інтернет-шахрайство» та «Соціальна інженерія: як хакери використовують вразливості людей».

Ще однією помітною та важливою подією стала організована за ініціативи Уповноваженого Президента України з прав дитини Всеукраїнська акція #STOP_SEXтинг. Спеціально до акції було розроблено урок «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?» – його мали змогу провести у всіх закладах освіти України.

Для інформаційної підтримки вчителів у підготовці до заходу Освітнім проектом «На Урок» було проведено вебінар «#STOP_SEXтинг. Сексуальні ризики інтернету: як провести урок в 7-11 класах». https://www.youtube.com/watch?v=WQ6GJaykEk0 Лектором вебінару стала Анастасія Дьякова, національний експерт із захисту дітей від насильства Уповноваженого Президента України з прав дитини, співавтора уроку.

Освітній проект «На Урок» активно підтримав День безпечного інтернету, забезпечивши інформаційну підтримку події та опублікувавши в онлайн-журналі серію тематичних статей «Соціальні мережі: як уберегти учнів від залежності» https://naurok.com.ua/post/socialni-merezhi-yak-uberegti-uchniv-vid-zalezhnostiта «Безпека дитини в інтернеті: про що необхідно говорити» https://naurok.com.ua/post/bezpeka-ditini-v-interneti-pro-scho-neobhidno-govoriti. Помітною подією стало проведення онлайн-конкурсу «Безпечний інтернет» https://naurok.com.ua/konkurs/safe-internet, в якому взяли участь більш ніж 200 тисяч школярів із усієї України. Вчителі радо ділилися перемогами учнів і розміщували світлини у відкритих джерелах (фото прикріплені до листа).

Цей конкурс допоміг дітям перевірити свої сили, а вчителі змогли виявити прогалини у знаннях дітей. Ліквідувати ці прогалини допоможе корисний плакат-пам’ятка «Безпечний інтернет», спеціально розроблений до конкурсу командою Освітнього проекту «На Урок»
https://naurok.ams3.digitaloceanspaces.com/uploads/files/49/58732.pdf.

Читати також