Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині знайшли найбільший камінь бурштину в Україні

На Рівненщині видобули найбільший камінь бурштину, який сягнув ваги понад 5 кілограм. Знайшли камінь на родовищі Володимирець-Східний. 

Як зазначається, цей камінь видобула компанія "Сонячне ремесло", яка отримала ліцензію на видобуток у травні цього року. 

Подібні екземпляри трапляються вкрай рідко та зустрічаються лише в музеях та приватних колекціях. Один із них знаходиться в Музеї природознавства у Берліні. Його вага - більше 9 кілограм. А в Україні до цього знаходили лише зразки 1 930 грам та 1 040 грам. 

 

 

Читати також

09.08.2022 У Рівному замінюють застарілі системи оповіщення про повітряну тривогу

"Її обладнання морально застаріле. Запасні частини вже не виготовляються. Обслуговування потребує значних фінансових та людських ресурсів. Тому обласна військова адміністрація поступово замінює обладнання на новітнє цифрове", - повідомив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль. Також в області в обох системах є 73 електросирени та 121 гучномовець. Враховуючи постійну загрозу ракетних ударів, до оновлення систем сповіщення також залучили тергромади області до встановлення систем сповіщення "Вуличне радіо". П’ять таких пристроїв вже запустили у населених пунктах Гощанської ТГ. Ще у 25 громадах тривають роботи з облаштування.