На Закарпатті "накрили" учасників call-центру, які ошукали європейців на понад 13 млн грн

На Закарпатті затримано організатора та 18 учасників шахрайського call-центру, які ошукали громадян країн ЄС на мільйони гривень.

Інформують у Офісі Генерального прокурора.

За процесуального керівництва Ужгородської окружної та Закарпатської обласної прокуратур припинено протиправну діяльність call-центру, учасники якого шахрайським шляхом заволоділи коштами громадян країн ЄС.

Затримано організатора – 29-річного жителя Кривого Рогу, а також 18 учасників, які є мешканцями Закарпаття.

Їм повідомлено про підозру у створенні злочинної організації та участі у ній, а також шахрайстві в особливо великих розмірах (ч. 1, ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 190 КК України).

За даними слідства, учасники організації в орендованому приміщенні створили сall-центр, облаштували його комп'ютерною технікою з відповідним програмним забезпеченням та сформували клієнтську базу.

«Працівники» центру представлялися співробітниками банків, вводили потерпілих в оману та одержували доступ до їхніх рахунків. Після цього виводили кошти на підконтрольних осіб і отримували можливість розпоряджатися ними на власний розсуд.

Наразі встановлено 17 потерпілих – громадян країн ЄС. Сума завданих їм збитків становить понад 13 млн грн.

Водночас перевіряється інформація щодо інших осіб, які постраждали від шахрайських дій. За оперативними даними, загальна сума матеріальної шкоди може становити близько 1 млн доларів США.

Правоохоронці провели близько 40 санкціонованих обшуків на території Ужгородського та Мукачівського районів на Закарпатті, а також в Дніпропетровській області. Вилучили сотні одиниць техніки, банківські картки, чорнові записи, 50 тис доларів США готівки і 12 автомобілів.

Наразі організатору, співорганізаторам та адміністратору call-центру обрано безальтернативні запобіжні заходи – тримання під вартою. Клопотання про арешт інших підозрюваних перебувають на розгляді у суді.

Спецоперація із викриття злочину проведена прокурорами спільно зі слідчими Нацполіції та Управлінням карного розшуку, а також у співпраці з міжнародними партнерами.

Читайте також